Foto: V Košiciach museli evakuovať obyvateľov, nájdený predmet zneškodnili pyrotechnici (aktualizované)

Bomba
Predmet, ktorý našli pred jedným z obytných blokov v košickej mestskej časti Staré mesto, 5. január 2018. Foto: Polícia SR www.facebook.com
  • aktualizované: 5. januára 19:07

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – Predmet, ktorý v sobotu okolo obeda našli pred jedným z obytných blokov v košickej mestskej časti Staré mesto, policajní pyrotechnici na mieste zneškodnili a prevzali na ďalšie skúmanie.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, evakuáciu obyvateľov ukončili. Bližšie informácie nateraz polícia nemôže poskytnúť.

Polícia na mieste vykonávala štandardné bezpečnostné opatrenia na zamedzenie vzniku ohrozenia obyvateľstva a spolu s príslušníkmi HaZZ evakuovali obyvateľov obytného bloku nachádzajúceho sa v blízkosti predmetu. Na mieste sa nachádzali všetky záchranné zložky, policajný pyrotechnik a aj psovod so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia a zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Ako ďalej informuje Ivanová, za uvedené skutky je v zmysle trestného zákona stanovená trestná sadzba štyri až desať rokov.

„To, či v danom prípade išlo o skutočný nástražný výbušný systém, bude predmetom ďalšieho expertízneho skúmania, rovnako aj vyhodnotenie stôp zaistených na mieste udalosti, ktoré môžu smerovať k odhaleniu totožnosti doposiaľ neznámeho páchateľa,“ konštatovala hovorkyňa. Dodala, že naštastie k výbuchu, k zraneniu osôb, ani ku škode na majetku, nedošlo.

bomba
Polícia spolu s hasičmi evakuovala ľudí, ktorí sa nachádzajú v blízkosti nájdeného predmetu. Foto: Polícia SR www.facebook.com

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPZ Policajný zbor SR