Foto: Na cestách je akcia Jablko – Citrón, policajti spolu s deťmi kontrolujú vodičov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
POLÍCIA: Akcia Jablko - Citrón
Detská hliadka v akcii počas 4. ročníka dopravno-preventívnej akcie Jablko - Citrón. Bratislava, 29. máj 2017. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – V rámci každoročnej dopravno-preventívnej akcie Jablko – Citrón zmiešané hliadky policajtov a detí opäť ohodnotia ako vodiči dodržiavajú dopravné predpisy, najmä predpísanú rýchlosť.

Hliadky na 50 miestach

Akcia potrvá počas celého týždňa, pričom hliadky budú rozmiestnené na 50 miestach po celom Slovensku.

Vodičov, ktorí povolenú rýchlosť dodržia, odmenia žiaci základných škôl jablkami, pri porušení predpisov zase dostanú vo väčšine prípadov namiesto pokuty kyslý citrón.

„Touto akciou chceme upozorniť na prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti. Skutočne je to druhá najpočetnejšia príčina dopravných nehôd,“ povedal v pondelok v súvislosti s akciou pre médiá viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.

Policajti udelia aj pokutu

V prípade, že vodiči porušia dopravné predpisy vážnym spôsobom, udelia im policajti aj pokutu. „Znižovanie nehodovosti na cestách je jednou z našich priorít,“ vyhlásil.

„Akcia je dôležitá s pohľadu toho, že robíme prevenciu a upozorňujeme vodičov, aby sa správali zodpovedne na cestách, aby jazdili pomaly,“ povedal generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš. „Čo i len jeden zachránený ľudský život je neoceniteľným úspechom,“ dodal.

V minulom roku skontrolovali zmiešané detsko-policajné hliadky 1702 vodičov. Pravidlá cestnej premávky nedodržalo celkovo 478 z nich. Preventívnu akciu organizuje Policajný zbor a poisťovňa Generali od roku 2000.

 

 

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubomír Ábel
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR