Foto: Dojčenská výživa môže obsahovať kúsky plastovej fólie, predávali ju aj na Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Dieťa, bábätko, kŕmenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje spotrebiteľov na dojčenskú výživu, ktorá môže obsahovať kúsky plastovej fólie. Ako ďalej agentúru SITA informovala Daša Račková z komunikačného referátu ÚVZ, informáciu o produkte obdržali prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) z Maďarska.

Konkrétne ide o dmBio Príkrm kuracie mäso pre dojčatá od ukončeného 4. mesiaca, 125 g (dmBio Hühnchenfleisch Zubereitung nach dem 4. Monat 125 g) balený v sklenených pohároch s uzáverom.

Výrobcom produktu je Sunval Nahrungsmittel z Nemecka a predajcom dm-drogerie markt. „Podľa následného oznámenia Maďarska bola dojčenská výživa distribuovaná aj na Slovensko. Možné ju bolo zakúpiť v obchodnom reťazci dm drogerie markt,“ uviedol úrad. V tejto súvislosti odporúča spotrebiteľom, aby výrobok už nekupovali, nekonzumovali, prípadne vrátili späť do miesta predaja.

Detská výživa
Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje spotrebiteľov na dojčenskú výživu, ktorá môže obsahovať kúsky plastovej fólie. Foto: www.uvzsr.sk
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR