Fínsky prezident Sauli Niinistö sa stretol s Volodymyrom Zelenským a diskutovali o ďalšej podpore pre Ukrajinu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sauli Niinistö, Volodymyr Zelenskyj
Zľava: Fínsky prezident Sauli Niinistö a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: Ukrainian Presidential Press Office/AP

Fínsky prezident Sauli Niinistö sa v utorok v Kyjive stretol so svojím ukrajinským partnerom Volodymyrom Zelenským, aby diskutovali o ďalšej podpore Ukrajine.

„Naďalej na mňa robí veľký dojem odvaha a odhodlanie ukrajinského ľudu, vojakov a civilistov. Budú si to pamätať aj nasledujúce generácie,“ napísal Niinistö na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Veľmi sľubné rokovania

Ukrajinský líder potvrdil stretnutie s fínskym prezidentom na komunikačnej platforme Telegram a konštatoval, že rokovania boli „veľmi plodné, podrobné a sľubné“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prezidenti podľa Zelenského diskutovali o pomoci pri obrane, o ochrane ukrajinského energetického odvetvia, o spolupráci v európskych štruktúrach a otázkach regionálnej bezpečnosti.

Pomoc za stovky miliónov eur

Fínsko 20. januára oznámilo, že poskytne Ukrajine doteraz najväčší balík pomoci v hodnote viac ako 400 miliónov eur, ktorého súčasťou bude ťažké delostrelectvo a munícia.

Hodnota celkovej pomoci, ktorú Fínsko Kyjivu od začiatku ruskej vojny na Ukrajine poskytlo, podľa fínskej vlády doteraz dosiahla sumu 590 miliónov eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Sauli NiinistöVolodymyr Zelenskyj