Fínski hokejisti zdolali Čechov, Rusi deklasovali Švédov

Rusko svedsko
Rus Alexander Radulov prekonáva švédskeho brankára na Pohári prvého kanála v Moskve Foto: SITA/AP

MOSKVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Hokejoví reprezentanti Fínska zdolali vo štvrtkovom stretnutí seriálu Euro Hockey Tour 2012/2013 Pohár Prvého kanála v Moskve výber Česka tesne 3:2.

Čechom sa vydaril úvod stretnutia, keď viedli po prvej tretine vďaka gólu Zdenka Kutláka.

Fíni však v druhej časti zabrali, otočili výsledok aj zásluhou gólu v oslabení a napokon doviedli zápas do víťazného konca.

Rusko zvíťazilo v prvom stretnutí nad výberom Švédska 5:1. Severania viedli po prvej tretine 1:0 zásluhou gólu Nicklasa Danielssona, no domáci Rusi sa nedali zahanbiť a o výsledku zápasu rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali jasne 4:0.

Za „zbornú“ sa postupne presadili Sergej Mozjakin, Jevgenij Medvedev, Alexander Ovečkin a Alexander Radulov. Gólovú bodku dal v poslednej časti hry opäť Mozjakin.

Výsledky – Euro Hockey Tour – Pohár Prvého kanála – Moskva (Rus.):

Fínsko – Česko 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 23. Osala, 36. Pihlström, 54. Ramstedt – 1. Kutlák, 60. Hemský

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

Švédsko – Rusko 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)

Góly: 10. N. Danielsson – 33. a 41. Mozjakin, 21. J. Medvedev, 33. Ovečkin, 35. A. Radulov

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0