Fínsko zvíťazilo nad Ruskom v Euro Hockey Tour

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Hokej

HELSINKI 29. apríla (WEBNOVINY) – V úvodnom zápase na Švédskych hokejových hrách, ktoré sú záverečným podujatím tohtosezónnej Euro Hockey Tour zvíťazili Fíni nad Rusmi 5:4 po samostatných nájazdoch. Ako zvyčajne sa jeden súboj každého turnaja seriálu odohráva mimo dejiska. V tom štvrtkovom v Helsinkách si na svoje konto pripísali dva body za triumf po samostatných nájazdoch domáci hráči. V utorok je na programe ešte stretnutie v Štokholme medzi domácim Švédskom a Českom (19.30 h).

Výsledok – štvrtok:

Fínsko – Rusko 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 2:2, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Hahl (Komarov, Hitönen), 19. Hietanen (Lehterä, Miettinen), 23. Aaltonen (Kontiola), 32. Aaltonen (Niskala, Kontiola), rozhodujúci sam nájazd: Granlund – 5. Moziakin (Anisimov, M. Sušinskij), 31. Viktor Kozlov (Fiodorov), 34. M. Sušinskij (Moziakin, Fiodorov), 44. Arťuchin (Afinogenov, Svitov)

Vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, divákov, rozhodovali: V. Šindler a Mynář (obaja ČR)

Poradie Euro Hockey Tour 2009:

1. Rusko 10 3 3 2 1 34:30 18

2. Fínsko 10 4 2 2 2 35:24 18

3. Česko 9 2 2 3 2 25:23 13

4. Švédsko 9 1 2 1 5 24:41 8

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov

Zostávajúci program turnaja EHT LG Hockey Games 2010 v Štokholme – časy sú v SELČ:

štvrtok 29. apríla: Švédsko – Česko (19.30 h)

sobota 1. mája: Česko – Fínsko (12.00), Švédsko – Rusko (15.30)

nedeľa 2. mája: Česko – Rusko (12.00), Švédsko – Fínsko (15.30).