HOKEJ: Prvý bodový zisk Čechov, Rusi lídrami EHT

Hokej

ESPOO 17. decembra (WEBNOVINY) – Úradujúci majstri sveta z Českej republiky dosiahli v tohtosezónnej sérii Euro Hockey Tour prvý bodový zisk, keď v rámci turnaja Pohár Prvého kanála zdolali vo fínskom Espoo domáci tím Suomi 3:2 po samostatných nájazdoch. Česi v zápase dvakrát viedli, Fíni na radosť publika vždy dokázali vyrovnať. Rozhodlo sa až v samostatných nájazdoch, v ktorých zo šiestich exekútorov bol úspešný len Marek Kvapil. Oba tímy sa v piatok predpoludním presunú do Moskvy, kde turnaj cez víkend vyvrcholí. Útočníci Jan Marek a Tomáš Rolinek odohrali v českej reprezentácii vo štvrtok jubilejné 100. zápasy.

V druhom štvrtkovom stretnutí v Moskve vyhrali domáci Rusi nad Švédskom po veľkom boji 5:3. Víťazný gól si na svoje konto pripísal v 55. min Nikolaj Belov, tri sekundy pred koncom stanovil do prázdnej bránky výsledok Danis Zaripov. Zborná sa vďaka trojbodovému zisku dostala na prvé miesto tabuľky EHT. Rusi v 18. min išli do vedenia, počas prvých 161 sekúnd druhej tretiny padli štyri góly a zborná vyhrávala 3:2. O výsledku rozhodla záverečná tretina.

Výsledky – Pohár Prvého kanála:

ESPOO:

Fínsko – Česko 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Komarov (Hytönen, Hietanen), 55. Lehtonen – 17. Kvapil (Koukal, Irgl), 53. Lojek (Irgl, Marek), rozhodujúci sam. nájazd Kvapil

Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: 1. Vampola (ČR) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

MOSKVA:

Švédsko – Rusko 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Góly: 21. Persson (Magnus Johansson, Nilsson), 23. Fernholm (Melin), 49. Erixon (Melin, Rundblad) – 18. Mozjakin (Radulov, Kornejev), 22. Afinogenov, 23. Morozov (Belov), 55. Belov (Kajgorodov, Morozov), 60. Zaripov (Morozov, Kajgorodov)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.