Filipíny zasiahlo zemetrasenie, padali budovy a vyše 100 ľudí je zranených

Zemetrasenie
Foto: ilustračné, SITA/AP

MANILA 6. júla (WebNoviny.sk) – Štvrtkové silné zemetrasenie v strednej časti Filipín si vyžiadalo minimálne dvoch mŕtvych a viac ako stovku zranených.

V meste Kananga v provincii Leyte sa následkom otrasov zrútila dvojposchodová budova, v ktorej troskách zahynul jeden človek a minimálne 10 ďalších sa zranilo. Zatiaľ pritom nie je jasné, koľko ľudí v nej uviazlo.

Na prízemí zrútenej budovy sa nachádzali obchod s potravinami a kozmetický salón a na poschodí bol penzión. Momentálne sú v jej okolí intenzívne záchranárske práce.

V neďalekom meste Ormoc zahynula mladá žena v dome, na ktorý sa zosunula pôda. Viac ako stovka ďalších je zranených. Na niektorých budovách a cestách v meste sú praskliny.

Geologická služba Spojených štátov amerických (USGS) uviedla, že epicentrum zemetrasenia s magnitúdom 6,5 stupňa sa nachádzalo v horskej oblasti neďaleko mestečka Masarayao v provincii Leyte v hĺbke 6,5 kilometra. Filipínski seizmológovia naopak konštatovali, že ho zachytili v hĺbke len dvoch kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom