Fico spája osud Richtera s osudom vlády, poslanci SNS sa na schôdzi aj rozprave zúčastnia

Ján Richter, Robert Fico
Zľava: Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter a predseda vlády SR Robert Fico.

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) – Poslanecký klub Slovenskej národnej strany (SNS) ešte nezaujal konečné stanovisko k mimoriadnej schôdzi o vyslovení nedôvery ministrovi práce Jánovi Richterovi.

Ako novinárom povedal predseda klubu Tibor Bernaťák, rokovanie bude pokračovať po parlamentnej Hodine otázok aj po otvorení mimoriadnej schôdze. „Na poslaneckom klube bol prítomný aj premiér a oznámil, že toto hlasovanie je zároveň hlasovaním o páde vlády. Toto je pre nás veľmi dôležitá otázka,“ uviedol.

Bernaťák následne spresnil, že premiér neplánuje hlasovanie spojiť s hlasovaním o dôvere vláde. „Ale v prípade, že bude odvolaný pán minister Richter, vláda padne,“ zdôraznil Bernaťák. Ako dodal, poslanci SNS sa na schôdzi aj rozprave, zúčastnia. A zrejme budú o osude Richtera aj hlasovať.

Podľa informácií agentúry SITA však národniari trvajú na tom, aby Fico Richtera odvolal. Ak aj Richter vo štvrtok nepadne, poslanci za SNS zvažujú, že nebudú hlasovať v parlamente za návrhy, ktoré bude predkladať Richter. Na pokračovaní zasadnutia klubu by sa opätovne mal zúčastniť aj premiér Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterRobert FicoTibor Bernaťák
Firmy a inštitúcie Most-HídMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRSMER-SDSNS Slovenská národná strana