Federer sa odhlásil z turnaja v Cincinnati, Nadal bude jednotkou rebríčka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rafael Nadal
Rafael Nadal

CINCINNATI 14. augusta (WebNoviny.sk) – Španielsky tenista Rafael Nadal sa 21. augusta stane staronovou jednotkou svetového rebríčka ATP pre nasadzovanie vo dvojhre. Istotu zmeny už na prahu turnaja ATP World Tour Masters 1000 Western & Southern Open na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati v Ohiu navodila absencia terajšieho lídra Andyho Murrayho z Veľkej Británie pre pretrvávajúce problémy s bedrom.

V prospech Nadala potom rozhodlo pondelňajšie storno štartu Švajčiara Rogera Federera vinou ťažkostí s chrbtom. Federer takisto mal šancu budúci pondelok sa vrátiť na vrchol systému, ale napokon sa odhlásil zo zdravotných dôvodov.

Tridsaťjedenročný ľavoruký Malorčan Nadal dosiaľ naposledy bol na vrchole hodnotenia 6. júla 2014. Má za sebou tri funkčné obdobia a dovedna 141 týždňov na čele. O rok mladší Murray panuje 41 týždňov od 7. novembra 2016. Nadal sa mohol dostať na čelo už k 14. augustu. Potreboval na to prienik do semifinále v kanadskom Montreale, ale v osemfinálovom 3. kole nečakane prehral 6:3, 4:6, 6:7 (4) s domácim mladíkom Denisom Shapovalovom.

Tridsaťšesťročný bazilejský rodák Federer premiérovo bol jednotkou 2. februára 2004 a dosiaľ naposledy 4. novembra 2012. Má za sebou rekordných 302 týždňov v pozícii lídra v troch funkčných obdobiach. Švajčiara v Cincinnati nahradí taliansky lucky loser z kvalifikácie Thomas Fabbiano, prevezme aj voľný žreb na 1. kolo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rafael NadalRoger Federer