Farkašovský z SNS si myslí, že Danko nemá problém so zverejnením jeho rigoróznej práce

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Karol Farkašovský
Poslanec za SNS Karol Farkašovský. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR za Slovenskú národnú stranu (SNS) Karol Farkašovský si myslí, že predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) nemá problém so zverejnením svojej rigoróznej práce. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol s tým, že ide o spôsob, ako sa zverejnenie rigoróznej práce vyžaduje.

„Budeme sa pred každým interview novinárom legitimovať našimi prácami? Nie je to záležitosť, vďaka ktorej by bol lacnejší chlieb či mlieko,“ povedal a dodal, že podľa neho musia platiť určite pravidlá. „Mali by sme prestať konšpirovať a mali by sme sa venovať vecným témam,“ dodal. Zároveň Farkašovský vyjadril, že autor práce by mal mať právo na ochranu svojho know-how. Politici by podľa neho nemali automaticky reagovať na požiadavky novinárov.

Poslankyňa NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Natália Milanová si myslí, že predseda parlamentu by mal ísť príkladom. „Je to otázka kultúry, morálky a etiky. Téza zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať, mi príde nevhodná,“ povedala s tým, že Danko by nemal mať problém ukázať svoju prácu. Ak tak neurobí, podľa nej sú otázky, ako prišiel k svojmu titulu, na mieste. „Aký signál takto vysielame študentom?“ spýtala sa.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoKarol FarkašovskýNatália Milanová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSNS Slovenská národná strana