Fanúšikovia Interu nedbali na koronavírus a búrlivo oslavovali zisk titulu, ľudia žiadajú hlavu starostu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Italy Soccer Serie A
Tisíce futbalových fanúšikov Interu Miláno búrlivo oslavovali víťazstvo na hlavnom milánskom námestí Piazza del Duomo. Foto: SITA/AP

Starosta Milána Giuseppe Sala vyslovil veľké rozhorčenie nad spôsobom osláv prvého titulu futbalistov Interu Miláno po 11 rokoch. Približne 30 000 fanúšikov sa v nedeľu podvečer zhromaždilo v centre mesta na Piazza del Duomo pred svetoznámou milánskou katedrálou, čím porušili prakticky všetky pandemické opatrenia v dobe koronavírusovej ostražitosti. Informoval o tom aj portál ORF.

Tisícky fanúšikov volali na slávu futbalistom Interu, ktorých neoddeliteľnou súčasťou v majstrovskej sezóne bol aj slovenský obranca Milan Škriniar. Rozvášnení ‚tifosi‘ hádzali dymovnice v klubových farbách čiernej a modrej a predvádzali dážď z pestrofarebných konfiet.

Asi stovka odvážlivcov vyliezla na sochu uprostred námestia a na jedného z dvoch levov, ktoré sú súčasťou miestneho pamätníka, zavesili taliansku vlajku. Väčšina z fanúšikov síce mala na tvárach masky, ale napriek výzvam na dodržiavanie protipandemických opatrení o bezpečnom rozostupe oslavujúcich nemohlo byť ani reči.

Oslavy prerušila polícia

Krátko po 22.00 h polícia oslavy prerušila, keďže začal platiť zákaz nočného vychádzania. Bezpečnostné zložky museli zakročiť po tom, čo skupinka fanúšikov začala na nich hádzať fľaše. Neskôr identifikovali 20 osôb, ktoré najviac porušili opatrenia zamerané voči šíreniu ochorenia COVID-19.

Nahnevaný starosta Sala si na sociálnych médiách našiel od obyvateľov mesta aj takéto tvrdé odkazy:

Pán starosta, prečo majú tifosi povolené takéto verejné oslavy s tisíckami ľudí, keď my obyčajní občania musíme dodržiavať pravidlá aj pri návšteve pizzerie? Starosta, aké výhovorky máte pre tento nespratný dav v centre mesta? V inej krajine by starosta už dávno rezignoval!,“ našiel si Sala na svojom fejsbukovom profile.

Nadvláda Juventusu skončila

Majstrovské oslavy v Miláne odštartovala remíza Atalanty Bergamo v Sassuole 1:1 v 34. kole najvyššej súťaže na Apeninskom polostrove. Po nej bolo jasné, že štyri kolá pred koncom Serie A už Atalanta ani mestský rival AC Miláno nemôžu zmazať 13-bodový náskok Interu na čele tabuľky.

„Nerazzurri“ zastavili deväťročnú nadvládu Juventusu Turín v Taliansku. Devätnástym titulom sa Inter odpútal od AC na druhom mieste v historickej tabuľke úspešnosti talianskych klubov na domácej scéne. Suverénnym lídrom histórie je Juventus s 36 titulmi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan Škriniar
Firmy a inštitúcie AC MilánoAtalanta BergamoInter MilánoJuventus Turín