Exprezidenta tureckého futbalového klubu Ankaragücü prepustili na kauciu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Turecko, futbal, rozhodca
Šéf domáceho tímu Faruk Koca po skončení duelu vbehol na hraciu plochu a rozhodcovi uštedril knokaut päsťou a po páde na zem do neho kopal. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Rozhneval ho vyrovnávajúci gól

Koca neuniesol skutočnosť, že jeho tím inkasoval vyrovnávajúci gól v záverečných sekundách nadstaveného času druhej štyridsaťpäťminútovky. Svoju frustráciu sa rozhodol vyriešiť „ručne-stručne“ s hlavným arbitrom.

Rozhodcovi uštedril knokaut päsťou a po páde na zem do neho kopal. Jeho akcie podnietili aj domácich priaznivcov, ktorí takisto prenikli na hraciu plochu.

Trest dostal aj klub

Exprezident Ankaragücü by sa mal 9. januára postaviť pred súd pre obvinenia z ublíženia na zdraví verejného činiteľa, vyhrážanie sa rozhodcovi a porušenia zákona o predchádzaní násilia v športe. Ďalší dvaja ľudia boli obvinení z kopania do rozhodcu.

Turecká futbalová federácia v nadväznosti na incident na týždeň pozastavila všetky ligové zápasy a Kocovi uložila trvalý zákaz činnosti. Klub z Ankary dostal pokutu dva milióny tureckých lír (asi 61-tisíc eur) a musí odohrať päť domácich zápasov bez prítomnosti fanúšikov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Faruk KocaHalil Umut Meler
Firmy a inštitúcie MKE Ankaragücü