Eminem a Royce Da 5'9'' predviedli lyrickú akrobaciu

Hell: The Sequel
Foto: Interscope Records

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) – Eminema netreba hudobným priaznivcom predstavovať. Tí, ktorí sledujú dianie na americkej a svetovej hudobnej scéne, vedia, že patrí k vôbec najúspešnejším hip-hopovým interpretom. Meno Royce Da 5’9″ až také známe síce nie je, avšak pre tých, ktorí majú prehľad vo svete hip-hopu, je už dlhé roky synonymom tej najvyššej kvality. Títo dvaja najznámejší predstavitelia rapového Detroitu sa po rokoch znova spojili, aby spolu ako formácia Bad Meets Evil predstavili svoje debutové EP s názvom Hell: The Sequel.

Eminem a Royce sa zoznámili ešte v roku 1997 na koncerte speváka Ushera. Následne sa rozhodli vytvoriť formáciu Bad Meets Evil a nahrali viacero skladieb, z ktorých najznámejšia je eponymná Bad Meets Evil nachádzajúca sa na druhom Eminemovom albume The Slim Shady LP (1999). Ich ďalšou známou skladbou je Renegade, ktorú neskôr použil Jay-Z na svoj album The Blueprint (2001), pričom Royceovu slohu nahradil svojou. Bad Meets Evil však vlastný album nahrať nestihli. Dôvodom bol spor medzi Royceom a Eminemovou skupinou D12, pre ktorý dvojica prestala komunikovať. Royce a Eminem sa zmierili až v roku 2006 po smrti ich spoločného priateľa, rappera Proofa. Správy o plánovanej nahrávke Bad Meets Evil sa objavili po tom, čo Eminem v januári upísal pod svoj label Shady Records formáciu Slaughterhouse, ktorej členom je aj Royce.

Eminem aj Royce si možno prešli peklom každý sám, keď sa však spoja, tak je to hip-hopové neboAlex Thornton, HipHopDX.com

Výsledok spolupráce Marshalla Mathersa a Ryana Montgomeryho, ako znejú občianske mená týchto rapperov, mohli fanúšikovia spoznať v polovici júna. Na Hell: The Sequel sa nachádza deväť skladieb, pričom deluxe verzia obsahuje aj dva bonusy – Living Proof a Echo. Od úvodných sekúnd predvádzajú obaja aktéri svoje lyrické schopnosti, rýchly flow a prepracovanú techniku rýmovania. Aj napriek faktu, že Eminem je omnoho slávnejší ako Royce, na mikrofóne znejú vyrovnane a ani jeden z nich nezaostáva. Hudobne je toto EP celkom pestré, za čo môže veľký počet producentov, medzi ktorými sú napríklad Mr. Porter, Havoc, The Smeezingtons alebo samotný Eminem. Zoznam hostí už taký dlhý nie je, v trackliste figurujú iba komik Mike Epps, spevák Bruno Mars a zvyšní traja členovia Slaughterhouse – Crooked I, Joell Ortiz a Joe Budden. V tomto prípade však platí známe ‚menej je niekedy viac‘, pretože Eminem a Royce sú natoľko zdatní lyrici, že väčšina rapperov by za nimi výkonnostne zaostávala. Avšak angažovanie trojice Crooked I, Joell Ortiz a Joe Budden, ktorá sa spoločne predviedla v záverečnej skladbe Loud Noises, bolo stávkou na istotu a žiadna blamáž sa vďaka ich kvalitám nekonala. Kritické reakcie zo strany fanúšikov však vyvolala po zverejnení tracklistu prítomnosť Bruna Marsa. Po vypočutí skladby Lighters, pod ktorú sa Mars ako člen tria The Smeezingtons podpísal aj ako producent, je však jasné, že rozhodnutie zaradiť ho na toto EP bolo správne. Refrén v jeho podaní je totiž veľmi vydarený a samotnú skladbu iba obohacuje.

Eminem aj Royce týmto EP splnili priania mnohých fanúšikov, ktorí na ich spoločný projekt čakali od roku 1997. Sklamaní však určite nezostali ani tí, ktorým doteraz meno Royce Da 5’9″ nič nehovorilo a poznali iba Eminemovu tvorbu. Obaja rapperi sa na Hell: The Sequel predviedli v najlepšej forme, do ktorej sa znova dostali po tom, ako prekonali viaceré osobné problémy. Alex Thornton z webstránky HipHopDX.com to vo svojej recenzii zhrnul slovami: „Eminem aj Royce si možno prešli peklom každý sám, keď sa však spoja, tak je to hip-hopové nebo“. S týmto výrokom sa nedá nesúhlasiť.

Tracklist nahrávky Bad Meets Evil – Hell: The Sequel:

01 Welcome 2 Hell

02 Fastlane

03 The Reunion

04 Above The Law

05 I’m On Everything f. Mike Epps

06 A Kiss

07 Lighters f. Bruno Mars

08 Take From Me

09 Loud Noises f. Crooked I, Joell Ortiz & Joe Budden

Bonusové skladby deluxe verzie:

10 Living Proof

11 Echo

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bruno MarsEminem