Durant zaručil Oklahome výhru, Los Angeles zdolal Portland

Nba_basketbal
Basketbalista Oklahomy Kevin Martin (vľavo) prihráva cez hráčov Chicaga Bulls Taja Gibsona (22) a Carlosa Boozera (5) na svojho spoluhráča pod košom Sergea Ibaku. Foto: SITA/AP

PORTLAND 9. novembra (WEBNOVINY) – Kevin Durant vo štvrtkovom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA v Chicagu predviedol, čo odlišuje dobrých hráčov od výnimočných.

Dvadsaťštyriročný líder Oklahoma City nastrieľal dovedna 24 bodov, ale predovšetkým si vzal rozhodujúce slovo v závere duelu.

Od stavu 85:85 – približne štyri minúty pred koncom – nastrieľal osem bodov a rozhodol o víťazstve Thunder na „horúcej“ palubovke Bulls. „Presne ukázal, čo zdobí výnimočných hráčov. Môžu podať priemerný výkon, ale v záverečných štyroch – piatich minútach vám vyhrajú zápas,“ povedal tréner víťazov Scott Brooks.

Defenzívny špecialista Serge Ibaka pomohol Oklahome okrem štyroch blokov a deviatich doskokov aj na útočnej polovici ihriska – nastrieľal 21 bodov. Chicagu nestačilo tohtosezónne osobné maximum kapitána Luola Denga (27 bodov).

Lídrom Los Angeles Clippers v Portlande bol ešte v minulej sezóne hráč Trail Blazers Jamal Crawford. Skúsený 32-ročný skórujúci rozohrávač bol tradične ako striedajúce eso najlepším strelcom kalifornského tímu s 25 bodmi. Výborne mu však tentoraz sekundovali piliere zo základnej pätice Chris Paul a DeAndre Jordan, keď obaja nastrieľali po 21 bodov.

Portland zaostával po prvom polčase 39:60, ale tretiu štvrtinu vyhral 32:17 a vrátil sa do boja o víťazstvo. „Je veľmi náročné hrať na tejto palubovke. Portland by som dokonca zaradil medzi top päť miest v NBA, kde je najťažšie zvíťaziť. To je pochvala pre tunajších hráčov, ktorí sa nikdy nevzdávajú, a ich fanúšikov,“ vystrúhal zdolaným poklonu Paul. Pre Clippers ide o štvrté víťazstvo v šiestom súboji nového ročníka NBA.