Durant a Westbrook z Oklahomy prestrieľali Houston

Nba

NEW YORK 25. apríla (WEBNOVINY) – Oklahoma City, San Antonio aj Indiana si držia čistý štít v úvodnom kole play-off basketbalovej NBA, vo svojich sériách vedú po stredajších zápasoch už 2:0.

Houston v druhom dueli v Oklahoma City vzdoroval domácim Thunder viac ako v úvodnom, v záverečnej štvrtine zlikvidoval 15-bodový náskok najvyššie nasadeného tímu Západnej konferencie a James Harden v 2:42 min pred koncom dokonca poslal hostí do vedenia 97:95.

Trojkami zdvihli hodenú rukavicu Kevin Durant a Thabo Sefolosha a potom už Thunder dotiahli zápas do víťazného konca – 105:102. „Vytiahli na nás zónovú obranu, zastihli nás nepripravených. Hrali sme proti tomu pasívne, ale našťastie sme dokázali pridať na agresivite. V treťom zápase musíme na takéto situácie zareagovať lepšie,“ komentoval Durant.

Z tímu Los Angeles Lakers sa pri absencii Kobeho Bryanta nenašiel nik, kto by sa vyrovnal rozohrávačovi San Antonia Tonymu Parkerovi.

Francúz nastrieľal Kalifornčanom 28 bodov, z nich 24 v druhom polčase a vyslúžil si obligátnu pochvalu od trénera Spurs Gregga Popovicha: „Tony Parker nám dodal množstvo energie. V prvom polčase hral tímovo a trochu ma znepokojil, pretože potrebujeme, aby bol agresívnejší. Chceme od neho body a ofenzívny predaj. V tretej štvrtine odviedol parádnu prácu.“

Lakers prehrali 91:102 a navyše možno prišli o Steva Blaka, ktorý odstúpil päť minút pred koncom duelu s boľavým zadným stehenným svalom.

Najvýraznejšie víťazstvo 113:98 v stredu dosiahli basketbalisti Indiany, ktorí zatiaľ nemajú väčšie problémy s Atlantou. Paul George potvrdzuje, že ho právom vyhlásil za hráča s najväčším zlepšením v sezóne. Pod druhú prehru Hawks sa podpísal 27 bodmi a 8 doskokmi.

„Som hrdý na svojich chlapcov, odohrali kompletný zápas. Ešte je niekoľko vecí, ktoré musíme zlepšiť. Veľmi nám nepomohlo, že sa zranil Lance Stephenson a David West mal problémy s faulami, ale lavička to zvládla,“ hľadal pozitíva tréner Pacers Frank Vogel.

Výsledky stredajších stretnutí play-off zámorskej basketbalovej NBA:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Indiana – Atlanta 113:98 (25:19, 34:31, 29:26, 25:22) – stav série 2:0

Najvac bodov: P. George 27, George Hill 22, Hibbert a G. Green 15 – D. Harris 17, Josh Smith a Teague po 16

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Oklahoma City – Houston 105:102 (29:28, 28:27, 21:17, 27:30) – stav série 2:0

Najvac bodov: Durant a Westbrook po 29, Ibaka 12 (11 doskokov) – Harden 36 (11 doskokov), Parsons 17, Beverley 16 (12 doskokov)

San Antonio – Los Angeles Lakers 102:91 (28:23, 28:25, 22:20, 24:23) – stav série 2:0

Najvac bodov: T. Parker 28, Leonard a Duncan po 16 – D. Howard a S. Blake po 16, World Peace a P. Gasol po 13