Dostála v parlamente nahradí Kanuščák, pre SaS je v aktuálnej situácii prioritou stabilita v koalícii

Ondrej Dostál
Ondrej Dostál. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Novým poslancom za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) bude Jozef Kanučšák. V parlamente nahradí nového štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti SR Ondreja Dostála. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Za stranu SaS sa napokon mandátu ujme Jozef Kanuščák, keďže nasledujúca náhradníčka Monika Kurian (Filipová) sa rozhodla neujať mandátu, pretože prijala pracovnú ponuku od Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj. Ďakujeme jej však za jej nasadenie pre stranu, tvorbu programu a zápal pre liberálno-pravicové hodnoty. Mrzí nás, že viackrát sa meno Moniky Kurian (Filipovej) skloňovalo v médiách nepravdivo, ako keby bola v konflikte so stranou SaS,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Pre stranu SaS je podľa Šprláka v aktuálnej situácii prioritou stabilita vo vládnej koalícii. Z toho dôvodu zostane Ján Rudolf na poste predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR). Kontinuita a odbornosť v SŠHR je v súvislosti s vojnou na Ukrajine pre stranu kľúčovou podmienkou. Ján Rudolf sa tak rozhodol, že si neuplatní mandát poslanca, ktorý mu vznikol po menovaní Ondreja Dostála do funkcie štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RudolfJozef KanučšákOndrej Dostál
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a SolidaritaSpráva štátnych hmotných rezerv SR