Dostál ide robiť ku Kolíkovej, v parlamente ho nahradí Rudolf

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ondrej Dostál
Poslanec NR SR Ondrej Dostál za stranu Sloboda a Solidarita. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 23. marca 16:39

Koaličný poslanec Ondrej Dostál (klub SaS) bude novým štátnym tajomníkom Ministerstva spravodlivosti SR. Rozhodla o tom v stredu vláda, keď obodrila návrh ministerky Márie Kolíkovej (nom. SaS).

Dostál sa funkcie ujme 4. apríla a podľa Kolíkovej bude pre ministerstvo veľkou posilou, keďže je „veľmi legislatívne podkutý“. Môže tak byť podľa ministerky nápomocný napríklad pri súdnej reforme, plánovaných zmenách infozákona alebo pri reformách trestného či občianskeho súdneho poriadku.

Predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík potvrdil, že Dostála v parlamente nahradí doterajší predseda Štátnych hmotných rezerv SR Ján Rudolf.

„Ján Rudolf za tie dva roky urobil kus výbornej roboty na štátnych hmotných rezervách,“ skonštatoval Sulík s tým, že krízu zažili rezervy pred dvoma rokmi na začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Teraz je podľa neho štátna organizácia stabilizovaná a je presvedčený, že bude fungovať aj s novým vedením. Nový šéf hmotných rezerv by mal byť známy do 24. apríla. Schváliť ho bude musieť vláda.

Dostál pôsobil v parlamente ako poslanec od roku 2016 a ešte predtým v rokoch 2010 až 2012. Vyštudoval sociológiu a neskôr aj právo.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján RudolfMária KolíkováOndrej DostálRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRSaS Sloboda a SolidaritaŠHR Štátne hmotné rezervyVláda SR