Dôkazná situácia je slabá a prokurátor obišiel mnohé fakty, povedal Kočnerov obhajca Para

SÚDY: Kauza Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov
Zľava: Obžalovaný Marian Kočner a jeho advokát Marek Para počas hlavného pojednávania s Marianom Kočnerom a spol. o vynesení rozsudku v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a prípravy vrážd prokurátorov na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Pezinok, 19. máj 2023. Foto: SITA/Martin Medňanský

Oslobodzujúci rozsudok nad podnikateľom Marianom Kočnerom v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd trojice prokurátorov je výsledok dôkazov. V reakcii na piatkový verdikt Špecializovaného trestného súdu to povedal jeho obhajca Marek Para.

Upozorňovali sme vopred, že tá dôkazná situácia je slabá a že prokurátor obišiel mnohé fakty,“ povedal Para. Doplnil však, že je zdržanlivý, keďže celá vec ide do odvolacieho konania. „Ale jednoznačne tvrdíme, že dôkazy sú v jeho (Mariana K., pozn. SITA) prospech,“ skonštatoval Para.

Obžalovaný podnikateľ si v piatok už po druhýkrát vypočul oslobodzujúci rozsudok v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Tentokrát bol spojený aj s oslobodením vo veci prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. Prokuratúra voči rozhodnutiu podala odvolanie. Prípadom sa teda bude zaoberať Najvyšší súd SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMarek ParaMarián Kočner
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR