Diplom z digitálnych hier? Unikát prichádza aj na Slovensko

Foto: Thinkstock

TRNAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Študenti na Slovensku majú šancu zapojiť sa do netradičného štúdia. Od nového akademického roka 2015/2016 môžu na vysokej škole študovať teóriu digitálnych hier. Študijný program, ktorý je novinkou nielen u nás, ale v celej strednej Európe, otvára Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK UCM) Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Unikát na Slovensku

Počítač, nákup
Foto: shutterstock.com

„Digitálne hry sú na jednej strane mladým a nepreskúmaným objektom našej kultúry a spoločnosti, na druhej strane je herný priemysel dynamickou súčasťou mediálnej produkcie a výnosným segmentom zábavného priemyslu,“ vysvetlila otvorenie nového programu dekanka fakulty Dana Petranová. „Rovnaký študijný program neexistuje v žiadnej z okolitých krajín,“ zdôraznila.

Teória aj prax

Akreditačná komisia schválila poskytovanie štúdia na bakalárskom aj magisterskom stupni. Náplň štúdia budú tvoriť teoretické poznatky z oblasti masmediálnych štúdií, teórie manažmentu, sociológie médií, psychológie, marketingu, etiky či semiotiky. Nebudú však chýbať ani praktické zručnosti na tvorbu digitálnych hier. Fakulta chce študentom zabezpečiť aj adekvátne možnosti praxe. „Už teraz rokujeme o spolupráci s firmami, ktoré sa zaoberajú produkciou a distribúciou digitálnych hier, aby poslucháči mohli nadobudnuté vedomosti aplikovať do praxe. Vo viacerých týchto firmách pôsobia absolventi našej fakulty,” doplnila Petranová.

Atraktívne uplatnenie

Zamestnanie, práca, počítače
Foto: ilustračné, Thinkstock

Fakulta sa snaží vyjsť v ústrety záujmu študentov a uchádzačov, ktorých neláka konzervatívne štúdium. „Na potrebu vzniku študijného programu už dlhšie upozorňovali aj akademické elity z našej oblasti výskumu, privítali ho aj firmy, ktoré digitálne hry tvoria a distribuujú na medzinárodnej úrovni,“ vysvetlila dekanka fakulty.

Absolventi programu nájdu uplatnenie vo firmách zameraných na produkciu zábavných hier, v marketingových a reklamných agentúrach alebo pri tvorbe aktivít pre vzdelávacie agentúry a školy.

Fakulta prijíma prihlášky na teóriu digitálnych hier do 20. mája 2015.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom