Danko bude opäť kandidovať na predsedu SNS, chce zastaviť súčasnú vládu

Andrej Danko
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko bude opätovne kandidovať na tento post a prijal tak výzvu Krajských rád SNS. Informovala o tom v utorok v tlačovej správe SNS.

„Ďakujem každému členovi SNS a sympatizantom, ktorí veria v to, že Slovenská národná strana sa vráti tam, kam patrí. Som presvedčený, že mám dostatok síl na to, aby sme vytvorili protipól súčasnej vláde SR a túto vládu spoločnými silami zastavili,“ uviedol Danko.

O predsedovi sa rozhodne v Mikuláši

Snem SNS, na ktorom sa rozhodne o tom, kto stranu povedie ďalej, sa má uskutočniť 12. septembra v Liptovskom Mikuláši.

Tento týždeň Krajská rada SNS v Banskej Bystrici nominovala za kandidáta do kresla predsedu národniarov exposlanca Antona Hrnka. Ten do februárových parlamentných volieb zastával post podpredsedu SNS.

Danko nahradil Slotu

Po voľbách avizoval, že sa funkcie vzdá a do vrcholných straníckych funkcií sa už nechcel vrátiť. „Najdôležitejšie je, že strana sa musí vrátiť straníkom,“ povedal v odpovedi na otázku agentúry SITA, prečo chce kandidovať za predsedu a či má dostatočnú podporu.

Danko bol za predsedu strany zvolený v októbri 2012. Stalo sa tak po tom, čo sa strana vo voľbách v marci 2012 nedostala do parlamentu. Danko vo funkcii nahradil Jána Slotu. V roku 2016 sa národniari do parlamentu vrátili.

Stali sa súčasťou vládnej koalície so stranami Smer-SD, Most-Híd a Sieť. V tohtoročných parlamentných voľbách získala SNS 3,16 percenta hlasov a skončila mimo parlamentu. Tesne po nich Danko oznámil, že všetci predstavitelia strany na sneme dajú svoje funkcie k dispozícii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAnton Hrnko
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana