Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Danko, Eštok
Predseda SNS Andrej Danko a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom. Foto: SITA/Úrad vlády SR, SITA/Milan Illík, SITA/Viktor Zamborský – koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládnych politikov, aby nevyužívali vládny špeciál ako súkromnú letku. Konkrétne má ísť o podpredsedov parlamentu Andreja Danka a Petra Žigu, ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a ministra práce Erika Tomáša, ktorí podľa hnutia zneužili vládny špeciál na súkromné účely.

Použiť vládny špeciál na odvoz do Nemecka na futbalový zápas Slovenska považuje KDH za papalášizmus najhrubšieho zrna a žiada vládnych predstaviteľov, aby si priznali chybu a všetky náklady v súvislosti s letom do Nemecka uhradili,“ uviedlo v utorok hnutie.

Podobný prípad sa stal v posledný deň roka 2019, keď Peter Pellegrini odletel vládnym špeciálom na vystúpenie slovenského tenoristu s Dráždňanskou operou, vrátil sa na druhý deň.

Náklady, ktoré vznikli leteckému útvaru ministerstva, teda ubytovanie posádky, palivo, letiskové poplatky, ako aj iné, boli vyčíslené na 9 904 eur. Prezident Andrej Kiska v minulosti lietal vládnym špeciálom do Popradu za rodinou.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaErik TomášMatúš Šutaj EštokPeter PellegriniPeter Žiga
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie