Ďalšiemu spoluhráčovi Pekaríka v Herthe Berlín diagnostikovali nádor nasemenníkoch, po Richterovi ho má aj Boetius

Jean-Paul Boetius, Bruuno Larsen, Mainz, Dortmund, I. bundesliga
Foto: ilustračné, SITA/AP

Nádor na semenníkoch diagnostikovali v pomerne krátkom čase už štvrtému hráčovi nemeckej futbalovej bundesligy. Aktuálne sa medzi nich zaradil 28-ročný krídelník Jean-Paul Boetius z tímu Hertha Berlín, v ktorom je spoluhráčom slovenského reprezentanta Petra Pekaríka. Skôr v tomto roku rovnaké ochorenie diagnostikovali lekári aj u iného futbalistu Herthy – Marco Richter. Národ na semenníkoch odhalili aj u Tima Baumgartla z Unionu Berlín a Sébastien Haller z Borussie Dortmund. Baumgartl a Richter sa po liečbe už vrátili do súťažného diania, Haller je stále mimo hry.

„Aj keď ide o veľmi horkú správu, sme plní nádeje, že sa Jean-Paul čo najrýchlejšie zotaví a vráti sa k nám. Dovtedy od nás dostane maximálnu možnú podporu v každom smere. Hertha je po jeho boku a praje mu všetko najlepšie,“ uviedol športový riaditeľ klubu Fredi Bobic. Klub aktuálne nedokáže predpovedať, kedy by sa Boetius mohol vrátiť na súťažné trávniky.

Holandský krídelník Jean-Paul Boetius prišiel do Herthy pred aktuálnou sezónou ako voľný hráč, predtým pôsobil v konkurenčnom tíme 1. FSV Mainz 05. „Celá futbalová rodina v Mainzi je za tebou, Djanga! Prajeme ti úplné a rýchle uzdravenie,“ napísali predstavitelia futbalistovho predchádzajúceho zamestnávateľa na twitteri.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fredi BobicJean-Paul BoetiusMarco RichterPeter PekaríkSébastien HallerTim Baumgart
Firmy a inštitúcie 1. FSV Mainz 05Borussia DortmundBundesligaHertha BerlínUnion Berlín