Útočník Dortmundu Haller podstúpi chemoterapiu, nádor na semenníkoch bol zhubný

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sébastien Haller
Sébastien Haller. Foto: archívne, SITA/AP.

Útočník nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund Sébastien Haller bude musieť podstúpiť chemoterapiu, keďže nádor na semenníkoch, ktorý mu našli, je zhubný. Informoval o tom vestfálsky klub.

„Sébastien teraz dostane najlepšiu možnú liečbu. Šance na uzdravenie sú veľmi dobré. Želáme jemu a jeho rodine veľa síl a optimizmu. Naše myšlienky sú v tomto ťažkom období s ním,“ povedal športový riaditeľ BVB Sebastian Kehl. Klub uviedol, že Haller nebude k dispozícii „niekoľko mesiacov“, a dodal, že nezverejní žiadne ďalšie informácie týkajúce sa hráčovho stavu.

Dvadsaťosemročný Haller prestúpil do Dortmundu 6. júla z holandského Ajaxu Amsterdam, ktorý naňho zinkasoval 31 miliónov eur. Po dvanástich dňoch však musel opustiť predsezónny tréningový kemp po tom, ako mu našli spomenutý nádor.

Kehl povedal, že počas Hallerovej neprítomnosti budú na jeho poste dostávať príležitosť holandský reprezentant Donyell Malen, nemecký útočník Karim Adeyemi a 17-ročný Youssoufa Moukoko. Malen a Adeyemi skórovali pri víťazstve Dortmundu na ihrisku TSV 1860 Mníchov v piatkovom zápase 1. kola Nemeckého pohára 2022/2023. Borussia triumfovala 3:0.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Sébastien Haller