COVID semafor pre kultúru sa opäť zmierňuje. Aké opatrenia platia vo vašom okrese?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Kino
Foto: ilustračné, Thinkstock

Epidemická situácia na Slovensku sa naďalej mierne zlepšuje. Vďaka tomu sa na základe COVID semaforu pre kultúru protipandemické opatrenia postupne zmierňujú.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ministerstva kultúry Zuzana Viciaňová s tým, že od pondelka 24. mája ostávajú v posledných dvoch bordových okresoch divadelné, hudobné, filmové a iné umelecké prevádzky naďalej zatvorené.

Viac o téme: Koronavírus

V červených okresoch sa otvárajú na 50 percent kapacity pre najviac 200 ľudí v exteriéri a 150 v interiéri na sedenie a s povolenou konzumáciou v exteriéri. Ružové okresy otvárajú tieto prevádzky na 50 percent kapacity pre najviac 500 ľudí v exteriéri a 250 v interiéri na sedenie a s povolenou konzumáciou v exteriéri, možné je však už aj občerstvenie v kinosálach.

Kedy sa môže jesť v kinosálach?

Oranžové okresy povoľujú pre sedenie maximálne 50 percent kapacity, ale najviac 500 ľudí v exteriéri a 250 v interiéri, pre státie maximálne 50 osôb v interiéri alebo 100 osôb v exteriéri, povolená je konzumácia aj v interiéri s podmienkou maximálne štyri osoby alebo osoby zo spoločnej domácnosti pri jednom stole, možná je tiež konzumácia v kinosálach.

Žlté okresy povoľujú pre sedenie v interiéri maximum 50 percent kapacity, ale najviac 250 ľudí, pre sedenie v exteriéri maximum 75 percent kapacity, ale najviac 500 ľudí, pre státie maximum 100 osôb v interiéri a 250 v exteriéri. Povolená je konzumácia aj v interiéri s podmienkou maximálne šesť osôb alebo osoby zo spoločnej domácnosti, možná je tiež konzumácia v kinosálach.

Individuálne prehliadky

Galérie, múzeá a výstavy fungujú v bordových a červených okresoch naďalej v režime individuálnych prehliadok. V ružových okresoch majú povolené hromadne prehliadky v skupinach najviac do 10 osob, v oranžových okresoch hromadne prehliadky v skupinach najviac do 15 osob a v žltých okresoch hromadne prehliadky v skupinach najviac do 30 osôb.

Divadelné, hudobné, filmové a iné umelecké hromadné podujatia sú v bordových okresoch naďalej zakázané. V červených okresoch sa môžu konať s maximálnou kapacitou 50 percent návštevníkov a maximalne 200 návštevníkov v exteriéri alebo 150 návštevníkov v interiéri, pričom musí byť ponechané minimálne jedno voľné miesto medzi návštevníkmi, respektíve osobami z rôznych domácností. Zakázané je státie obecenstva.

Podujatia pre školopovinné deti

Organizácia kultúrnych podujatí je povolená pre školopovinné deti len v ustálených skupinách do 10 osôb, ak sa uskutočňujú mimo školských a predškolských zariadení.

V ružových okresoch je povolené organizovať podujatia s maximálnou kapacitou 50 percent návštevníkov, najviac do poctu 500 účastníkov v exteriéri alebo 250 účastníkov v interiéri. Zakázané je státie obecenstva.

Podujatia je možné organizovať pre školopovinné deti len v ustálených skupinách do 25 osôb v interiéri a 50 osôb v exteriéri, ak sa uskutočňujú mimo školských a predškolských zariadení. Konzumácia je možná len pri stoloch v exteriéri, povolená je tiež konzumácia v kinosále.

Rozostupy medzi stolmi

Oranžové okresy povoľujú organizáciu podujatí s maximálnou kapacitou 50 percent sediacich návštevníkov, maximalne vsak do poctu 500 účastníkov v exteriéri alebo 250 účastníkov v interiéri. Státie zákazníkov sa povoľuje pri maximálnej kapacite do 50 osob v interiéri alebo 100 osob v exteriéri. Povoľuje sa tiež konzumácia v kinosálach, ako aj konzumácia jedla a nápojov v iných interiéroch.

Žlté okresy povoľujú maximalnu kapacitu 50 percent sediacich návštevníkov v interiéri alebo 75 percent sediacich návštevníkov v exteriéri. Statie je povolené pri maximálnej kapacite do 100 osob v interiéri alebo 250 osob v exteriéri. Povolená je konzumácia jedla v kinosálach, ako aj konzumácia jedla a nápojov v iných interiéroch pri maximálne šiestich osobách pri stole s rozostupmi medzi stolmi dva metre.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Zuzana Viciaňová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR