Členovi SaS podpálili auto, na polícii chcel udať lesníkov za nelegálnu ťažbu dreva v chránenej oblasti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ťažba dreva
Foto: ilustračné, pixabay.com

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) stojí za svojím členom Miroslavom Martinkom, ktorý pôsobí ako strážca prírody v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy a Biele Karpaty.

Martinka čelil vyhrážkam pre údajné odhalenie nelegálnej ťažby dreva zamestnancami štátneho podniku Lesy SR. Strážcovi vraj páchatelia koncom marca podpálili auto.

SaS-kára sa snažia zastrašiť

Za podpálené auto podal Martinka trestné oznámenie a polícii odovzdal záznam, ktorý páchateľov zachytáva pri čine. Informoval o tom hovorca strany SaS Ondrej Šprlák v tlačovej správe.

„Za naším členom stojíme a má našu plnú podporu. Tento skutok nemôže zostať nepotrestaný. Nelegálna ťažba a následná krádež dreva je jedna vec, no zastrašovanie v podobe podpálenia auta, a teda útoku na majetok a integritu, je vec druhá, oveľa nebezpečnejšia a neakceptovateľná,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Nelegálna ťažba dreva

Potrestaná však musí byť podľa predstaviteľov strany aj nelegálna ťažba dreva. V tomto prípade o to viac, že sa udiala v chránenej krajinnej oblasti a údajne zamestnancami štátnej firmy.

„Auto bolo poliate a zapálené na strane, kde sú znaky stráže prírody a slovenský štátny znak,“ vysvetlil Martinka. K prípadu sa však podrobnejšie nechce vyjadrovať, aby neovplyvnil priebeh vyšetrovania. Za strážcu sa postavilo aj Ministerstvo životného prostredia SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie Lesy SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRSaS Sloboda a Solidarita