Cirque du Soleil príde do Bratislavy s predstavením Corteo, Benčík opísal jeho najobľúbenejší moment (video)

CIRQUE DU SOLEIL: Rozhovor s Jurajom Benčíkom
Bývalý člen Cirque du Soleil Juraj Benčík počas rozhovoru pre agentúru SITA pri príležitosti Press Day k predstaveniu Corteo od Cirque du Soleil, ktorý príde do Bratislavy v septembri 2022. Bratislava, 4. august 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Cirque du Soleil prichádza na Slovensko s predstavením Corteo. Divákom a diváčkam sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Budú si ho môcť pozrieť v dňoch 15. až 18. septembra 2022.

Príprava predstavenia trvala tri roky

Predstavenie prinesie cirkusovú atmosféru, divadelné zážitky, ale aj odvážne akrobatické kúsky. Corteo v taliančine znamená poslednú cestu, prípadne pohreb. V tlačových správach to uviedla agentúra Vivien.

Najdivadelnejšia a najväčšia cirkusová šou, tak pre agentúru SITA opísal prestavenie Corteo herec Juraj Benčík, ktorý temer dva roky stvárňoval jej hlavnú postavu, klauna Maura.

Predstavenie sa presúvalo 68 kamiónmi a príprava trvala tri roky, čo je podľa Benčíka v Cirque du Soleil bežný čas prípravy predstavenia.

Pohrebný sprievod a rozlúčka

Autorom je divadelník, herec, scenárista i režisér Daniele Finzi Pasca. Corteo je postavené na protirečení toho, ako klaun, zábavná postava, ktorá by mala ľudí rozosmievať, zomiera.

Predstavenie je jeho pohrebným sprievodom i rozlúčkou z jeho priateľmi a je zavŕšené Maurovým odletom do neba na bicykli v sprievode anjelov. Benčík stvárňoval postavu Maura dvadsať mesiacov.

Benčík má v rámci predstavenia mnoho obľúbených momentov, no za najúžasnejší, najdôležitejší a najkrajší moment označuje Maurov odlet, keď sa s ním všetci lúčia a na jednej strane je všetkým ľúto, že to končí, no zároveň sú šťastní, že to s ním mohli zažiť.

„Diváci sa môžu tešiť na fenomenálnu a fascinujúcu oslavu priateľstva, lásky a oslavu najdôležitejšieho kresťanského princípu, že je niečo večné,“ uzavrel Benčík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Benčík