Cirque du Soleil v Bratislave uviedol fascinujúce predstavenie Corteo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bratislava, 15. september 2022.
Premiéra predstavenia Cirque du Soleil: Corteo na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Foto: SITA/Branislav Bibel

Cirque du Soleil priniesol do Bratislavy v septembri predstavenie Corteo, čo v taliančine znamená posledná rozlúčka. Diváci zažili na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu pohreb klauna Maura, ktorý sa vo veselej atmosfére lúčil so životom. Predstavenie prinieslo cirkusovú atmosféru, pozoruhodnú ukážku akrobacie, ale i klasické cirkusové prvky. V tlačovej správe to uviedla agentúra Vivien.

Diváci mohli vidieť napríklad akrobatické kúsky na trampolínových posteliach či štyri ženy, predstavujúce lásky Maurovho života, ktoré predviedli leteckú akrobaciu na troch obrovských rotujúcich lustroch. Akrobaciu vo výškach predviedlo i lietajúce duo, ktoré prinieslo syntézu obratnosti, sily i rovnováhy.

Corteo ponúklo i divadelné prvky, napríklad v podobe klaunovho golfového turnaja či trochu atypickú verziu Rómea a Júlie. V závere predstavenia divákov čakala show na hrazdách kombinujúca cirkusové a gymnastické prvky.

Cirque du Soleil je kanadská organizácia, ktorá bola založená v Montreale. Pôvodne ju tvorilo 20 pouličných umelcov, ktorí v roku 1984 priniesli revolučný koncept cirkusu. Cirque du Soleil vystúpil vo viac než šesťdesiatich štátoch na šiestich kontinentoch. Predstavenia vo vyše 450 mestách videlo viac ako 200 miliónov divákov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Cirque du SoleilZimný štadión Ondreja Nepelu