Cibulková v Indian Wells pokračuje, Hantuchová dohrala

Na Li - Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas finálového zápasu Australian Open, v ktorom prehrala s Číňankou Na Li (3) 6:7, 0:6. Foto: SITA/AP

INDIAN WELLS 9. marca (WEBNOVINY) – Po Magdaléne Rybárikovej si v 3. kole dvojhry na prestížnom turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 5 946 740 USD, tvrdý povrch Plexipave) zahrá aj ďalšia slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Dvanásta nasadená hráčka zvládla rolu favoritky v sobotňajšom stretnutí 2. kola singlovej súťaže, keď si chorvátskou držiteľkou voľnej karty Donnou Vekičovou poradila za 77 minút 6:3, 6:2. Cibulkovej ďalšou súperkou bude ľaváčka Jekaterina Makarovová z Ruska, dvadsaťtrojka „pavúka“.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová naopak nepokračuje na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells už ani vo štvorhre. Spolu s Arantxou Parrovou-Santonjovou zo Španielska sa s deblovou súťažou rozlúčili v osemfinálovom 2. kole, v ktorom v sobotu podľahli siedmej nasadenej austrálskej dvojici Ashleigh Bartyová – Casey Dellacquová za 53 minút hladko 1:6, 3:6.

Dvojhra – 2. kolo:

Dominika Cibulková (SR-12) – Donna Vekičová (Chor.) 6:3, 6:2 za 77 minút

Štvorhra – 2. kolo (osemfinále):

Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquová (Aus.-7) – Daniela Hantuchová, Arantxa Parrová-Santonjová (SR/Šp.) 6:1, 6:3 za 53 minút

Viac k osobe Ashleigh BartyováDaniela HantuchováDominika CibulkováDonna VekičováJekaterina makarovová