Chrípka naberá na sile, na Slovensku sú aj prípady vírusu AH1N1

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica; zdravotníctvo
Foto: ilustračné, Thinkstock

TRNAVA 23. februára (WebNoviny.sk) – V Trnavskom kraji zaznamenali v tomto týždni 15 927 prípadov akútnych respiračných ochorení, z toho 3 339 prípadov chrípky. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to nárast o 2,6 percenta pri akútnych respiračných a o deväť percent pri chrípkových ochoreniach.

,,V Trnavskom kraji bolo zaevidovaných päť prípadov závažných respiračných ochorení, z toho u dvoch pacientov bol potvrdený vírus chrípky. V jednom prípade vírus chrípky B a v jednom prípade vírus chrípky AH1N1,“ informovala agentúru SITA Dagmar Kollárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

V tomto týždni bolo pre chrípku podľa Kollárovej uzatvorených 62 školských zariadení, z toho 35 materských, 23 základných a štyri stredné školy. Aj naďalej platí zákaz návštev v nemocniciach v kraji, pribudol aj zákaz návštev v zariadeniach sociálnej starostlivosti v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a Galanta. Z hľadiska stupňa intenzity je chrípka v Trnavskom kraji na úrovni lokálnych epidémií.

Z okresov Trnavského kraja bola najvyššia chorobnosť zaevidovaná v okrese Skalica. Z hľadiska veku bolo najviac chorých vo vekovej skupine 15- až 19-ročných, najvyšší nárast chorých bol vo vekovej skupine detí do 15 rokov.

Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol vo viac ako dvoch percentách hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie so zápalom prínosových dutín.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať