Zažite Veľkú noc v Tatrách: Máme týchto TOP 5 aktivít

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
C marek hajkovsky foto vt 2017_176.jpg
Foto: Marek Hajkovsky

Zažite nezabudnuteľnú jar vo Vysokých Tatrách plnú dobrodružstiev a tradičných zážitkov. Od vzrušujúcej lyžovačky v TOP strediskách, cez zábavu v aquaparku AquaCity Poprad, až po poslednú šancu obdivovať krásy Tatranského ľadového dómu. Neodmysliteľnou súčasťou vašej návštevy bude vysokohorská turistika, ktorá odhalí srdce Tatier v plnej kráse. Veľkonočný víkend na Štrbskom Plese prinesie dni plné zábavy, a tradičné veľkonočné zvyky ožijú v celých Tatrách. Nechajte sa vtiahnuť do sveta, kde každý deň prinesie niečo nové a vzrušujúce, a prežite Veľkú noc ako nikdy predtým.

1. Užite si jarnú lyžovačku na najlepších svahoch

Kde?  Tatranská Lomnica a Štrbeské Pleso

Na zasnežených svahoch Vysokých Tatier, vás čaká lyžiarska pohoda, akú ponúkajú zjazdovky na Štrbskom Plese a Tatranskej Lomnici. Tieto perly slovenských lyžiarskych stredísk ohlasujú dobré snehové podmienky a pre svojich návštevníkov pripravili lákavý program plný zábavy a adrenalínu.

V Tatranskej Lomnici si môžete užiť jarnú lyžovačku priamo v Lomnickom sedle, ktoré leží vo výške 2190 metrov nad morom. Táto zjazdovka je nielen najvyššie položenou, ale aj najstrmšou, čo garantuje nezabudnuteľné zážitky aj pre tých najnáročnejších lyžiarov.

Veľkonočná nedeľa prinesie na Skalnatom Plese osobitú atmosféru, kde sa na terase reštaurácie Panoráma bude konať grilovačka. Deti sa tu môžu tešiť na animačný program v krajine zázrakov a lyžiarov čaká osviežujúci „Tatrancko“. Za jedinečnými výhľadmi sa môžete vybrať až na Lomnický štít, druhý najvyšší vrchol Tatier.

Velka noc_skalnate pleso.jpg
Foto: Región Vysoké Tatry

Veľká noc na Štrbskom Plese znamená lyžovačku v najvyššie položenom lyžiarskom stredisku na Slovensku. Vďaka dobrým snehovým podmienkam sa tu lyžiari môžu tešiť na 9 km dlhých zasnežovaných zjazdoviek.

Pre menej skúsených a začiatočníkov sú k dispozícii nižšie položené úseky, zatiaľ čo Solisko a Furkota poskytnú výzvy pre profesionálnych lyžiarov. Aktívni členovia rodiny si počas Veľkej noci vďaka umelému snehu užijú bežecké lyžovaniev najväčšom stredisku.

C marek hajkovsky foto strbske pleso lyziar 2020 19.jpg
Foto: Marek Hajkovský

2. Vykúpte sa do sýtosti

V termálnom aquaparku AquaCity Poprad vás počas celých veľkonočných sviatkov čaká pestrý animačný program, ktorý zaručí vlnu zábavy a nezabudnuteľné momenty pre všetkých členov rodiny. Malých návštevníkov očakávajú tvorivé dielne, zábavné súťaže, minidisko, pútavý slovenský ľudový vodný aerobic a mnoho ďalších kreatívnych aktivít, ktoré ich nenechajú chvíľu nudiť.

Pre dospelých je pripravené odporúčanie – nevynechajte návštevu najväčšieho dvojpodlažného wellness centra na Slovensku, Fire & Water Wellness & Spa. To vás pohltí svojou rozsiahlymi wellness službami, kde na vás čakajú rôzne druhy sáun, inhalačné miestnosti, ceremoniálna sauna so saunovými predstaveniami, relaxačné miestnosti, ľadová jaskyňa, relaxačný bazén, zátoka lásky a vírivka.

C marek hajkovsky foto aquacity 2022_211.jpg
Foto: Marek Hajkovsky

3. Navštívte unikátny ľadový dóm

Veľkonočné obdobie vám prináša neopakovateľnú príležitosť zažiť kúzlo Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Tento rok je dóm obohatený o fascinujúcu reprodukciu Westminsterského opátstva z Londýna, ktorá dominuje jeho interiéru.

Návštevníci majú možnosť obdivovať detailne prepracované ľadové artefakty vrátane miniatúry korunovačných klenotov, korunovačného kresla z ľadu určeného pre fotenie, či sklenenú kráľovskú korunku. V nedeľu 31. marca sa o 12:00 hod. uskutoční vystúpenie Nikolas Draškoviča, nasledované záverečným koncertom o 15:00 hod., kde vystúpi detský spevácky zbor BRIOSO.

C marek hajkovsky foto ladovy dom 2023_11.jpg
Foto: Marek Hajkovský

4. Jarná turistika musí byť!

Napriek stále platnej sezónnej uzávere Vysoké Tatry odkrývajú svoje poklady pre tých, ktorí hľadajú výzvy a dobrodružstvo. Pre turistov s vyššími nárokmi na kondíciu sa ponúkajú atraktívne trasy ako výstup k Téryho chate alebo Zbojníckej chate, výprava na Sliezsky dom či túra k Chate pri Zelenom plese.

Rodiny s deťmi určite ocenia menej náročné, ale rovnako očarujúce jarné túry. Medzi obľúbené patrí prechádzka zo Štrbského Plesa k Popradskému alebo Jamskému plesu, návšteva Vodopádu Skok, alebo prijemná cesta zo Starého Smokovca na Hrebienok. Tieto výlety môžete obohatiť o pokračovanie k vodopádom Studeného potoka či Zamkovského chate, čím si vychutnáte plnými dúškami jarné krásy tatranskej prírody.

Martin malicky_turistika teryho chata.jpg
Foto: Martin Maličký

5. Užite si veľkonočnú zábavu

3 dni neptretržitej zábavy na Štrbskom Plese

Tento víkend sa nesie v duchu hudobnej a zábavnej atmosféry, kde sobotu ozvláštni program Andrej Bičan pri Apresski. Nedeľa prinesie tradičné veľkonočné zvyky priamo pod zjazdovkou Interski, kde sa bude odohrávať pletenie korbáčov a maľovanie vajíčok. A aby toho nebolo málo, počas nedele budete môcť zažiť zábavný karneval na svahu. Všetci účastníci v maskách získajú zľavu na skipass a budú mať možnosť súťažiť o atraktívne ceny, ktoré vyberie porota. Veľkonočné oslavy vyvrcholia pondelňajšou oblievačkou, ktorá zakončí tento plný víkend plný zábavy a tradícií.

Strbske pleso_marek hajkovsky 2.jpg
Foto: Marek Hajkovský

V čase Veľkej noci budú prebiehať Veselé Jarné Smokovecké trhy, na námestí pred Kaviarňou a čajovňou U Vlka v Starom Smokovci  v termíne 29.-31.3. (piatok-nedeľa), každý deň 10:00-18:00.

V  Gerlachove môžete navštíviť zverofarmu. V pondelok, stredu a piatok o 9:30 sa môžete zúčastniť kontaktnej prehliadky s  ošetrovateľmi a previesť sa na poníkoch.

V Galérií Poliankovo sa budú v okolí hľadať veľkonočné vajíčka –  zajačik na mape ti napovie, kde sa ukrýva veľkonočné vajíčko. Vajíčko ukrýva indíciu, ktorú si treba dobre zapamätať alebo zapísať. V galérii Poliankovo  čaká tajnička, do ktorej zapíšeš všetky indície.

V Hoteli Lomnica si môžete vychutnať špeciálne Veľkonočné raňajky. Kultúra bude zastúpená populárnym divadelným predstavením Zoznamka. Fanúšikom vrcholovej gastronómie poteší chuťové poháriky Degustačná večera.

Rezervujte veľkonočný pobyt v Tatrách TU

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať