Viete, koľko času reálne strávite na dovolenke?

Settour.jpg
malyprinc.sk

BRATISLAVA 16. júna 2016 (WBN/PR) – Cestovateľský portál www.malyPrinc.sk prichádza opäť s prevratnou novinkou. Konečne budete vedieť, koľko čistého času reálne strávite oddychom a koľko iba prepravou do dovolenkovej destinácie.

Pri plánovaní dovolenky často nie je možné zistiť, koľko z celkového času strávite relaxom, teda skutočnou „dovolenkou” a koľko času vám zaberie iba preprava do danej destinácie. Kvôli dlhému letu s možnými prestupmi a časovému posunu (v Japonsku je napríklad o 8 hodín viac, v Austrálii o 9 hodín viac a v Polynézii až o 12 hodín), si neraz nevieme predstaviť skutočný čas strávený na ceste a čas strávený na dovolenke. Ani ho nevieme jednoducho vypočítať z času odletu a času príletu. Taktiež nie je zrejmé, či 7 dní dovolenky je 7 dní aj s cestou alebo 7 dní pobytu v destinácii vrátane transferov či 7 nocí v hoteli. Rezervačné systémy väčšinou ukazujú dobu od odletu z domáceho letiska (Viedeň, Bratislava, Košice) do odletu z destinácie (Maldivy, Thajsko, Dominikánska Republika) smerom domov. Môže sa ale stať, že pricestujete domov nasledujúci deň, napríklad pri letoch z Karibiku.

Okrem toho, lietadlá nelietajú podľa harmonogramu nástupov a odchodov hostí v hoteloch, ktoré bývajú: check in najskôr od 16:00 a check out najneskôr do 10:00-12:00. Pokojne tak môžete priletieť do danej destinácie o 4 hodine ráno a odletieť o 1:30 v noci. Štatisticky ste teda v danej destinácii jeden posledný deň, hoci ste z tohto dňa využili presne 1 a pol hodiny. Ak do hotela prídete ešte pred časom check-inu, (napríklad o 7 ráno, pričom check-in býva zvyčajne od 14:00 do 16:00), čas si môžete krátiť pobytom v hoteli, ale izbu dostanete až po tom, ako sa uvoľní od predchádzajúcich hostí, uprace a vyčistí. Takisto, ak máte odlet späť v neskorších hodinách (napríklad o 22:30), izbu musíte beztak uvoľniť do 10:00 až 12:00, batožinu uschovať do špeciálnej miestnosti na batožinu a užívať si posledný dovolenkový deň pri mori alebo bazéne. Býva zaužívané, že hostia čakajúci na neskorší odlet majú k dispozícii jednu izbu na osprchovanie a prezlečenie sa.

„Pre to, aby vám bolo absolútne jasné, koľko času potrebujete na svoju dovolenku vrátane preletov a transferov a koľko „čistého” času si naozaj užijete dovolenkovaním, náš cestovateľský portál www.malyPrinc.sk prichádza s ďalšou prevratnou novinkou — grafické zobrazenie presnej doby strávenej v destinácii pri leteckých zájazdov,“ hovorí Andrej Maťko, riaditeľ cestovateľského portálu www.malyPrinc.sk.

Foto: malyprinc.sk

Na časovej osi sa vám zobrazí dátum aj čas odletu do danej destinácie, dátum aj čas príletu do destinácie, počet dní strávených v destinácii, dátum a čas odletu späť a dátum a čas príletu domov. Vďaka tejto inovácii budete mať prehľad o tom, za aký čistý čas strávený dovolenkovaním a nie preletmi vlastne zaplatíte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom