V Beňatine pribudne adrenalínová atrakcia, ponúkne jazdu ponad jazero a bývalý lom

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V nedeľu (14. augusta) uvedú v Košickom kraji do života tzv. zipline v Beňatine (okres Sobrance). Adrenalínová atrakcia ponúkne 180-metrovú jazdu ponad Beňatinské jazero a bývalý lom.

Prvá jazda je zdarma

Ide o najväčší investičný projekt tejto sezóny podporený z dotačnej schémy Košického samosprávneho kraja (KSK) Terra Incognita sumou takmer 200-tisíc eur. Návštevníci si budú môcť v deň otvorenia vyskúšať prvú jazdu zadarmo.

Ako informoval hovorca predsedu KSK Michal Hudák, zipline bude prevádzkovať obec Beňatina. Samospráva si od atrakcie sľubuje okrem iného aj vyššiu zamestnanosť, rast návštevnosti a rozvoj obce samotnej.

„Sme malá zemplínska dedinka, ktorá má unikátnu technickú pamiatku, lom s tyrkysovou vodou, ktorý bol ešte donedávna prístupný iba veľmi sparťanským spôsobom. S tímom projektantov sme sa rozhodli to zmeniť. Po tom, čo sme okolo celého lomu vybudovali chodník, pridávame možnosť spustiť sa na lane z jeho najvyššieho bodu až k hladine jazera. Bola to výzva, pretože podobná stavba na východe ešte nestojí,“ skonštatoval starosta obce Štefan Minčák.

Atrakcia pre najmenších

Jazda ponad Beňatinu bude prístupná pre dospelých aj deti od 10 rokov a osoby s minimálnou hmotnosťou 40 a maximálnou 120 kilogramov.

Pre menšie deti bude pripravený „mini zipline“ s dĺžkou 30 metrov. Obec poskytuje aj moderné ubytovanie a tiež zázemie pri samotnom jazere.

Samozrejmosťou je požičovňou zipline setov a sociálne zariadenia. K dispozícii je aj ďalší mobiliár či značené turistické trasy a cyklochodníky s tipmi na výlety do blízkeho okolia.

Otvorenie atrakcie je v nedeľu (14. augusta) naplánované na 11:00. Chýbať nebude živá hudba, guľáš ani aktivity pre deti. Prvá jazda v deň otvorenia bude zadarmo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom