Strávte noc na vesmírnej lodi: Disney World otvára hotel inšpirovaný Star Wars

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Disney star wars galactic starcruiser hotel 265.jpeg
Foto: Wyatt Smith/Red Ventures

Disney World plní už desiatky rokov sny mnohých detí, no svojou novinkou poteší zaiste aj niektorých dospelých. Fanúšikovia Star Wars môžu odteraz stráviť noc na „vesmírnej lodi“ v novootvorenom interaktívnom hoteli Star Wars Galactic Starcruiser na Floride.

Po dlhých šiestich rokoch príprav sa koncom februára 2022 v zábavnom parku Disney World Orlando na Floride otvoril hotel určený pre všetkých milovníkov sci-fi a obzvlášť fanúšikov Star Wars, tzv. „Star Wars Galactic Starcruiser“. Hotel je rozdelený do niekoľkých častí: vesmírna loď Halcyon, átrium, most a izby, nazývané aj launch pods.

Cez okná kajút je možné vidieť neuveriteľnú 3D simuláciu vesmíru vrátane vesmírnych lodí a iných galaktických objektov. Celé prostredie je konštruované tak, aby návštevníkov „teleportovalo“ do nekonečnej galaxie.

Ako vo filme

Aj keď je dĺžka pobytu obmedzená iba na dve noci, Disney sľubuje, že si hostia so sebou odnesú nezabudnuteľný zážitok. Okrem špeciálnych hotelových izieb je v ponuke aj prehliadka strojovne či tréning so slávnym svetelným mečom.

Star wars galatic starcruiser hotel 14.jpeg
Foto: Wyatt Smith/Red Ventures

Počas pobytu môže byť hosť vyzvaný, aby napríklad držal v tajnosti istú informáciu, zúčastnil sa lúpeže, bránil svoju loď alebo dokonca ukryl spojenca. V prípade záujmu sa dokonca môže obliecť do Star Wars kostýmu alebo sa nechať špeciálne nalíčiť. Celý pobyt má teda v návštevníkovi evokovať hollywoodsky film, do ktorého môže vstupovať a vytvárať svoj vlastný dej.

Toto dobrodružstvo si však nemôže dovoliť len tak hocikto. Cena za jednu osobu na noc v dvojlôžkovej kajute sa totiž pohybuje okolo 1 209 dolárov, čo je v prepočte 1 082 eur.

Zdroj: nytimes.com, derstandard.de

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať