Slovakia Travel má zastúpenie v Tel Avive, chce prilákať viac izraelských turistov na Slovensko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tel aviv slovakia travel.jpg

Národná organizácia cestovného ruchu Slovakia Travel otvorila v izraelskom Tel Avive svoje zahraničné zastúpenie. Malo by prispieť k zvýšeniu počtu návštevníkov z krajiny na Blízkom východe na Slovensku. Pripravuje sa aj zriadenie pravidelnej leteckej linky z najväčšieho mesta v Izraeli, čím by bolo po rokoch obnovené priame letecké spojenie oboch štátov.

Slovakia Travel zorganizovala v Tel Avive prvé podujatie v rámci predsedníctva Slovenska vo Vyšehradskej skupine (V4) v oblasti cestovného ruchu, informovala v piatok mediálna manažérka agentúry Karolína Ducká. Zámerom bolo nadviazať kontakty a spoluprácu organizácií cestovného ruchu zo Slovenska, z Poľska, Česka a Maďarska s izraelskými partnermi v rámci spoločnej aktivity krajín V4 Discover Central Europe.

Generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika uviedol, že otvorenie ich zastúpenia malo priaznivý ohlas a po prezentácii očakáva zvýšenie záujmu izraelských turistov o návštevu Slovenska. Podľa riaditeľky novozriadeného zastúpenia Slovakia Travel v Tel Avive Barbary Mešťanovej záujem o centrálnu Európu bol vysoký aj preto, že krajiny V4 sú pre Izraelčanov nepreskúmané a stále môžu ponúknuť niečo nové. Návštevníci mali záujem najmä o informácie o zájazdy na zimnú a letnú sezónu, ako aj o pamiatky spojené so židovským národom a náboženstvom.

Na podujatí sa zúčastnilo 70 subjektov, z toho 43 organizácií cestovného ruchu z Izraela a zástupcovia národných turistických organizácii krajín V4 – popri Slovakia Travel aj Czech Tourism, Visit Hungary a Polish Tourism Organization. Slovensko zastupovali aj Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, či Slovenská asociácia cestovných kancelárií a agentúr.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Karolína DuckáVáclav Mika
Firmy a inštitúcie Slovakia travelV4 Vyšehradská štvorka