Slováci si na dovolenke doprajú o niečo viac ako Česi, sme schopní minúť okolo 1200 eur na osobu

Dovolenka, kufor
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Dovolenkové návyky Čechov a Slovákov sa napriek častým podobnostiam líšia, našinci si na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní susedia.

Česi s 811 eurami na osobu

Po troch rokoch obmedzení rastie opäť záujem o skoré rezervácie, tzv. first minute, naznačujúce trendy pre tohtoročnú sezónu.

Slováci sú s priemernou dĺžkou pobytu 8,5 dňa a priemernými nákladmi na osobu 1 200 eur ochotní minúť na dovolenku viac než Česi.

Tí plánujú na dovolenke stráviť v priemere takmer 8 dní a vynaložiť na osobu 811 eur. Vyplýva to z údajov cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter Slovensko.

Obľúbené Stredozemné more

Viac ako 55 % dovolenkárov zo Slovenska si rezervovalo pobyt v štyri a pol až päť a pol hviezdičkových hoteloch, kým najvyššiu kategóriu hotelov zvolilo 22 % dovolenkárov z Česka.

Spoločné pre oba národy je zameranie na kvalitnú dovolenku, vrátane All Inclusive, najmä v najobľúbenejších destináciách Stredozemného mora. Spomedzi stredne dlhých letov je najväčší záujem o dovolenku v Turecku, nasledujú Grécko, Španielsko, Chorvátsko a Cyprus.

Podľa destinácií je na prvom mieste turecká Antalya pred cyperskou Larnakou a španielskou Malorkou. V prípade dlhých letov je na prvom mieste Mexiko pred Tanzániou, Spojenými arabskými emirátmi a Maldivami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TUI ReiseCenter Slovensko