Saudská Arábia buduje lyžiarske stredisko uprostred púšte

Trojena – jedinečné lyžiarske stredisko v Saudskej Arábii, ktoré láme stereotypy a prináša zimnú rozprávku do púštnej krajiny. Ponúkne trojmesačné lyžovanie, letné vodné športy a horskú cyklistiku. Tento nový športový rezort ponúkne v srdci Saudskej Arábie novú dimenziu cestovného ruchu s dôrazom na udržateľnosť a inovácie.

Zimná krajina uprostred púšte

V severozápadnej provincii Tabuk v Saudskej Arábie vzniká projekt, ktorý premení tvoju predstavu o tejto púštnej krajine. Stredisko Trojena je súčasť mesta budúcnosti Neom a predstavuje zmes modernej architetúry s umelým jazerom a pôsobivým výhľadom. Rezort ponúkne lyžovanie v horskom prostredí, kde sa teplota prirodzene pohybuje pod bodom mrazu.

Neom partner ennismore cover.jpg
Foto: ilustračné, https://www.neom.com/

Dôraz na udržateľnosť

Trojena predstavuje viac než len rekreačné stredisko. Vo veľkej miere kladie dôraz na udržateľnosť. Práve pri procese zasnežovania využíva solárnu a veternú energiu spolu s recyklovanou vodou.  Týmto prístupom sa znižuje environmentálna stopa a podporuje sa zodpovedný prístup k prírodným zdrojom.

Highlight 8 overlay 1.webp
Foto: ilustračné, https://www.neom.com/

Čo ponúkne lyžiarske stredisko?

Stredisko Trojena bude vybudovaná na štýl lyžiarskej dediny, kde všetko nájdeš pod jednou strechou. Od reštaurácií po luxusné wellness kúpele. Trojena bude prvotriednou dovolenkovou destináciou a jej oficiálne otvorenie je naplánované na prelome rokov 2026 a 2027.

Letný raj pre Turistov

Po skončení zimnej sezóny sa Trojena mení na letnú destináciu s umelým jazerom, ideálnym pre vodné športy a horskú cyklistiku. Vďaka nižším teplotám v porovnaní s inými mestami v Saudskej Arábii, poskytuje Trojena osviežujúci únik pred letným horúčavami.

Nav region trojena.jpg
Foto: ilustračné, https://www.neom.com/

Letenky do Saudskej Arábie nájdeš TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom