Prečo je Chorvátsko u turistov tak obľúbené? Tu je niekoľko dôvodov

8842033599_f53d69dc84_b.jpg

Popularita očarujúceho Chorvátska každým rokom stúpa a tu je hneď niekoľko dôvodov, prečo sa tam vracajú turisti z celého sveta. 

Chorvátsko má aj okrem nádherných pláži aj bohatú históriu. Na území Splitu môžeme nájsť zvyšky Diokleciánovho paláca, či miesta, ktoré preslávil seriál Game of Thrones. Obdivovať môžeme tiež antické stĺpy, chrámy či podzemné pivnice.

Chia 962948_960_720.jpg

Prístavné mesto Pula, ktoré sa nachádza v Istrii sa preslávilo rímskym amfiteátrom, jedným z najzachovalejších na celom svete. Svoju návštevu tohto krásneho historického miesta si načasujte v období filmového festivalu, ktorý sa vyznačuje projekciou vo vnútri zrúcanín, ale aj pravidelnými hudobnými koncertami.

Amphitheater 1098594_960_720.jpg

Chorvátsko je samozrejme obľúbené hlavne pre svoje pláže, ktoré obmýva krištáľovo čistá voda. Za jednu z najkrajších pláži je považovaná Zlatni rat (v preklade Zlatý roh), ktorá sa nachádza na južnej strane dalmatínskeho ostrova Brač.

Golden_cape.jpg

Dych nám zaručene vyrazia aj národné parky, ktorých je v krajine dokopy osem, vrátane Plitvických jazier, ktoré sú zapísané v zozname UNESCO. Všetky národné parky sa pýšia ohromujúcou prírodou, jazerami či vodopádmi.

Croatia 868547_960_720.jpg

V posledných rokoch je Chorvátsko navštevované aj vďaka početným plážovým párty pod holým nebom. Najznámejší je Dubrovnícky letný festival a pre mladých je jasnou voľbou Zrče Beach.

Papaya_club_@_zrche_beach_day.jpg
upload.wikimedia.org_Zrche_beach_day.jpg

Ostrov Korčula je podľa miestnych obyvateľov údajne rodiskom Marca Pola. S týmto tvrdením moc nesúhlasia v Benátkach, keďže na zozname možného miesta narodenia tohto velikána figuruje okrem chorvátskeho ostrova aj toto malebné talianske mesto. Nech už je pravda kdekoľvek, ostrov Korčula rozhodne stojí za návštevu. Očarí nás stredovekou atmosférou a dobrým vínom, a to je kombinácia, ktorej nejeden cestovateľ len ťažko odolá.

Korcula_city.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom