Pastva pre oči i chuťové poháriky. Toto sú tie najlepšie luxusné bary v Budapešti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
360 60.jpeg
Foto: Ilustračné, 360 Bar

Okrem nádhernej architektúry a bohatej histórie je Budapešť známa aj svojím rušným nočným životom. Za posledné roky zažíva maďarská metropola rozkvet luxusnej barovej scény, ktorá má v Európe jedinečné zastúpenie. Či už preferujete ručne vyrábané kokteily alebo kvalitné tokajské vína, na výber máte z množstva očarujúcich barov, v ktorých sa o vás postarajú elitní barmani a mixológovia. Od High Note Skybar až po Blue Fox The Bar v Kempinski – tu je zoznam tých najlepších barov v Budapešti.

St. Andrea Wine & Skybar

St. Andrea Wine & Skybar ponúka bezkonkurenčný výhľad na veľkolepú panorámu Budapešti. Nachádza sa na námestí Vörösmarty a disponuje vonkajšími terasami, ako aj vnútorným barom. Odborne vyškolený personál baru pripravuje množstvo originálnych kokteilov vrátane Black Sheep – citrusovej zmesi whisky a likéru amaro. Návštevníci majú tiež možnosť okúsiť skvelé barové občerstvenie. Ponuka jedál siaha od klobásy z mangalice a maďarského ratatouille lecsó až po nápaditú kombináciu kaviáru a vyprážaného cesta lángos.

Standrea.jpeg
Foto: ilustračné, St. Andrea Skybar

High Note Skybar

Ako mnoho strešných barov, aj High Note sa nachádza v centre Budapešti vedľa Baziliky svätého Štefana. To, čím sa tento bar odlišuje od iných, je pozornosť venovaná detailom – či už v oblasti vynikajúcich služieb alebo dômyselnej prestavby klasickej peštianskej budovy. Každý kokteil v High Note je nielen chutný, ale aj oku lahodiaci. Keďže atmosféra a dizajn baru High Note sa nesú v duchu hudby a hudobných motívov, podnik sa stal lákadlom pre mnohých hudobníkov, dokonca aj tých svetovo známych, akými sú spevák Sting či kapela Muse, ktorí bar navštívili.

1343650.jpeg
Foto: ilustračné, High Note Skybar

Black Swan

Bar v štýle art deco nájdete v samom srdci židovskej štvrte. Jedálny lístok kreatívneho manažéra Andrása Ódora odráža pravú maďarskú kultúru a ponúka celý rad kokteilov na mieru a barových snackov. Jednou z jeho špecialít je kokteil Echo – lahodná zmes Rosolio di Bergamotto, sherry Tio Pepe, kokosovej vody, limetkovej šťavy a roztoku uhorkovej soli.

Blackswanlab hero bg.jpeg
Foto: ilustračné, Black Swan Bar

Leo

Elegantný bar LEO sa týči medzi Széchenyiho reťazovým mostom a Budínskym hradom. Okrem toho, že je veľmi vyhľadávaným barom medzi miestnymi celebritami, ho svojou návštevou poctili aj svetové filmové hviezdy ako Scarlett Johansson a Jason Momoa. Od štvrtka do nedele sa o uvoľnenú atmosféru starajú poprední dídžeji a cez víkendy sa od 12:00 do 16:00 koná bohatý bufetový brunch s neobmedzeným proseccom. Okrem vynikajúceho výberu šampanského zahŕňa široká ponuka kokteilov dobre prevedené klasiky a originály ako vynikajúci Twisted Manhattan.

Image.jpeg
Foto: ilustračné, Leo Bar

Blue Fox The Bar Kempinski

Hlavný bar hotela Kempinski na námestí Erzsébet tér spája klasické kokteily s inovatívnymi príchuťami, pričom Blue Fox kladie veľký dôraz na kvalitu a obstarávanie ťažko dostupných ingrediencií. V piatky a soboty si svoje tematické nápoje môžu hostia vychutnať pri príjemnej živej hudbe.

Blue fox the bar.jpeg
Foto: ilustračné, Blue Fox The Bar

360 Bar

Ako už napovedá samotný názov, 360 Bar ponúka pôsobivý 360-stupňový výhľad na Budapešť z vyhrievaných iglu na strešnej terase. Bar je prístupný cez tajné dvere na Andrassy Avenue a je veľmi vyhľadávaný počas celého roka, no najmä v letných mesiacoch. Jedálny lístok je plný ručne vyrábaných kokteilov spolu s chutným barovým občerstvením. Medzi obľúbené špeciality patrí napríklad Tokyo Iced Tea či vychýrený hovädzí hamburger.

360 60.jpeg
Foto: Ilustračné, 360 Bar

Párisi Passage Café & Brasserie

Párisi Passage Café & Brasserie stojí na parížskom nádvorí hotela Párisi Udvar, ktorý sa nachádza v obnovenej secesnej nákupnej pasáži. Hostia si môžu dopriať medzinárodnú kuchyňu, ale aj kokteily na mieru, akým je napríklad aj nápoj Midnight in Budapest. Lahodná zmes koňaku Martell VSOP reprezentujúca Francúzsko a päťročné jablkové brandy Márton és stelesňujúce Maďarsko predstavujú dokonalú kombináciu chutí, ktorú ocení každý gurmán.

Parisi udvar hotel budapest passage.exact1980w.jpg
Foto: ilustračné, welovebudapest.com

Easy Wine Budapest

Easy Wine ponúka jedinečný zážitok z ochutnávky vín v luxusnej barovej atmosfére. Bar má špeciálne samoobslužné automaty, ktoré hosťom umožňujú ochutnať víno ešte predtým, než si ho objednajú. O prípravu gurmánskych špecialít sa stará jeden z najlepších šéfkuchárov v meste, ktorý ponúka delikátne à la carte menu doplnené o lahodné dezerty.

Eb6bc9541c2b0fb2ec243b4968b5067d.jpeg
Foto: ilustračné, Easy Wine Budapest

Twentysix Budapest

Twentysix Budapest sa nachádza v samom srdci párty štvrte hlavného mesta a ponúka jedinečný zážitok zo záhradného baru, ktorý je zastrešený sklenenou kupolou. Bar je rozdelený do štyroch oblastí – House, Garden, Studio, Shop – kde si každý môže nájsť svoj pohodlný kútik a v tejto zelenej džungli aspoň na chvíľu uniknúť z mestského zhonu. Ponuka obsahuje rozsiahly výber jedál, kokteilov, vín a tých najkvalitnejších destilátov.

Bildschirmfoto 2022 01 23 um 15.08.36.png
Foto: ilustračné, Twentysix Budapest

Zdroj: CNN Travel

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať