Objavte klenoty Európy: 3 najkrajšie jazerá na vašom cestovnom zozname

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
3 najkrajšie jazerá,ktoré treba navštíviť
Krásny výhľad na francúzske Alpy pri jazere Annecy, Francúzsko Foto: GettyImages

Chcete sa vyhnúť preplneným plážam a zažiť niečo iné? Čo tak navštíviť tieto 3 najkrajšie jazerá v Európe? Vybrali sme pre vás zopár tipov na výlet.

Európa je plná nádherných miest na relax a oddych. Ak hľadáte niečo iné ako preplnené pláže, nasledujúce jazerá vám ponúknu neopakovateľné zážitky. Naši odborníci na cestovanie odporúčajú tri z najkrajších jazier, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

1. Jazero Annecy, Francúzsko

Nachádzajúce sa v srdci Álp, jazero Annecy je známe svojou krištáľovo čistou vodou a malebnými výhľadmi. Okolie jazera ponúka množstvo aktivít, od plávania a plachtenia po turistiku a cyklistiku. Historické mesto Annecy, nazývané aj „Benátky Álp“, poskytuje bohatú kultúrnu scénu a gastronomické zážitky. Navyše je tu možnosť využiť bezplatnú sieť autobusov, ktoré vás počas júla a augusta môžu rozviesť po obvode jazera a do okolitých hôr.

2. Jazero Bracciano, Taliansko

Jazero Bracciano je synonymom luxusu a elegancie. Toto ikonické jazero sa nachádza len niečo vyše hodinu cesty vlakom z centra Ríma. Jazero je obklopené malebnými dedinkami, olivovými hájmi a starovekými rímskymi ruinami. Bracciano ponúka možnosť vychutnať si plavby loďou, vodné športy či turistiku a návštevu historických pamiatok. Za zmienku stojí napríklad zámok  Orsini-Odescalchi z 15. storočia, ktorý je jedným z najväčších a najzachovalejších zámkov v Taliansku. V okolí nájdete aj špičkové reštaurácie a kaviarne s úchvatným výhľadom na jazero a výbornou kuchyňou.

Port in Neustrelitz at the Blue Hour
Prístav v Neustrelitz v oblasti Meklenburskej jazernej plošiny Foto: GettyImages

3. „Krajina tisícich jazier“ Meklenburská jazerná plošina, Nemecko

Tento idylický kútik nájdete len necelé dve hodiny cesty vlakom z Berlína a miestni ho poznajú pod prezývkou „krajina tisícich jazier“.  Ide síce len o 600 navzájom prepojených jazier obklopených prírodnými parkami, historickými pamiatkami a malebnou scenériou, ktoré však majú čo ponúknuť. Najväčšie jazero z nich a zároveň druhé najväčšie jazero v Nemecku sa volá Müritz. Na jeho severnom konci nájdete historické mesto Waren Müritz, ktoré je posiate stredovekou architektúrou. Nechýba množstvo prívetivých kaviarní a reštaurácií.

Tieto 3 jazerá sú ideálnym miestom na útek od každodenného zhonu a ponúkajú nádherné scenérie a množstvo aktivít pre každého návštevníka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať