Nemáte radi davy turistov? Tieto miesta by ste mali navštíviť

Horizon33_2016 5 26_14 27 43.jpg

Ak vyhľadávate autentickú a nedotknutú prírodu, pôvodných obyvateľov či miesta, na ktorých sa ešte nepodpísali davy turistov, máme pre vás niekoľko skvelých tipov. 

Etiópia

Africká krajina, ktorá v mnohých ľuďoch vzbudzuje pocit chudoby a nestability. Etiópia je iná a je jednou z mála krajín na svete, kde uvidíte nielen krásne historické stavby, mohutné hory, aktívne sopky na jednom z najteplejších miest na svete, ale aj africké kmene, ktoré nezmenili spôsob života už po stáročia. Vedeli ste, že podľa legendy sa archa zmluvy skrýva v etiópskej Lalibele? Vedeli ste aj to, že tu našli kostru najstaršieho človeka? Etiópia je bezpečná, na Afriku veľmi lacná a hlavne zážitková krajina.

Ethiopia 455141_960_720 1.jpg

Kamčatka 

Čítali ste niekedy Jacka Londona a jeho príbehy z Aljašky? Chceli by ste zažiť niečo podobné v 21. storočí? Áno, dá sa to na ruskom území. Kamčatka je stále neprebádaným kútom sveta. Chodí sa sem najmä za divokou prírodou, aktívnymi sopkami a riekami plnými lososov. Nepodceňujte však tento kraj. Musíte byť skvele pripravení nielen materiálne, ale aj fyzicky a psychicky. Vašu fyzickú kondíciu preveria nielen výstupy na sopky, ale aj náhle zmeny počasia. Budete mať pocit, že ste nikdy neboli tak blízko prírode ako tu! Keď tu raz začnú hromadne stavať hotely, dnešný rozprávkový kraj menom Kamčatka sa stane už iba legendárnym príbehom, o ktorom budete snívať a čítať v knihách.

Horizon33_2016 5 26_14 28 13.png

Alžírsko 

Alžírsko je mimo záujmu turistov a pritom ponúka tak veľa. Hlavné mesto Alžír bolo predlohou pri stavaní Paríža a francúzski spisovatelia tu písali svoje známe romány. Sever Alžírska je plný histórie a pamiatok od rímskych čias až po osmanské obdobie. Len si predstavte, že sa pozeráte na dokonale zachovaný amfiteáter a vás neobmedzujú žiadne zátarasy ani hordy turistov. Juh krajiny je najmä o Sahare. Piesok, skalné útvary, horúčava a prastaré nástenné kresby, pričom pred očami sa vám mení prírodná scenéria. Alžírsko je cestovateľská bomba, ktorú musíte zažiť na vlastnej koži.

Algeria 647671_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk/ pixabay.com

Mongolsko

Stepná krajina, kde ľudia stále zachovávajú svoje tradície od čias Džingischána. Časť obyvateľstva stále kočuje a býva v jurtách. Ak odbočíte z klasických turistických trás, uvidíte stáda divokých koní, tiav a oviec. Zažite na vlastnej koži tradície, o ktorých ste doteraz čítali iba v knihách. Vyskúšajte si jazdu na koni po širokých pláňach.

Landscape 692659_960_720.jpg

Ktoré miesta by ste ešte nemali vynechať sa dozviete na stránke http://www.travelistan.sk/navstivit-co-najskor/

Ide o zdroj základných informácií pre cestovateľov. Založilo ho cestovateľské duo – Martin Navrátil a Marta Rajková. Martin prešiel už viac ako 150 a Marta cez 40 krajín sveta a momentálne spoločne cestujú už pol roka po svete. Tento rok si zobrali za cieľ prejsť hodvábnu cestu so zameraním na sviatky a tradície.

1009915_1038073419585918_5367762862827015305_n.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom