Letnú sezónu na Čingove odštartovali s novým autokempingom (foto)

Čingov

V stredisku Čingov v Slovenskom raji sa turistická sezóna začala otvorením nového autokempingu. Projekt podporil Košický samosprávny kraj (KSK) sumou 40-tisíc eur v rámci dotačného programu Terra Incognita. V areáli sa nachádza 26 odstavných plôch a doplnková infraštruktúra pre kemperov. Informovala o tom v tlačovej správe organizácia Košice Región Turizmus pri príležitosti otvorenia autokempingu.

Prevádzka autokempingu bude zabezpečená v spolupráci s tamojším hotelom od mája do konca októbra. Povolenie stáť na pripravených plochách majú karavany, autokaravany a stany. V rámci areálu sú vybudované aj sociálne zariadenia, v areáli sú povolení aj domáci miláčikovia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Návštevnosť kempingov na Slovensku nie je porovnateľná s návštevnosťou v krajinách ako Holandsko, Chorvátsko, Nemecko či Taliansko, ale tento spôsob cestovania si nachádza čoraz viac priaznivcov aj u nás. Naším cieľom je rozvíjanie domáceho a zahraničného cestovného ruchu prostredníctvom poskytovania kvalitných služieb a infraštruktúry na úrovni zahraničných štandardov v jedinom kempe v destinácii Čingov – Slovenský raj,“ vysvetlil realizátor projektu Eugen Rogovský.

„Čingov je jedným z najstarších a najznámejších stredísk cestovného ruchu v Slovenskom raji. Hrdí sa turisticky vyhľadávanými atrakciami na aktívny oddych v prírode. Prielom Hornádu, Tiesňava Sokolia dolina či výstup na Tomášovský výhľad majú pre svoju výnimočnosť nálepku najkrajších turistických trás v národnom parku, o čom svedčí aj ich návštevnosť,“ poznamenal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka v súvislosti s potrebou neustále zlepšovať tamojšie služby. Ich rozšírenie o nový typ prenocovania v autokempingu podľa jeho slov kraj uvítal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eugen RogovskýRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie Košice Región TurizmusKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)