Ktoré dovolenkové destinácie sú bezpečné a kde sa neodporúča cestovať?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Portugal 1209457_960_720.jpg

Už máte rezervovanú letnú dovolenku alebo sa spoliehate na last minute zájazdy? Cestovné kancelárie predpokladajú, že túto sezónu bude last minute pobytov v Európe podstatne menej. Dôvodom je zvýšený záujem o dovolenku na Slovensku. 

Ak si však stále neviete vybrať z bohatej ponuky zájazdov, môže vám pomôcť zoznam krajín, do ktorých sa cestovať neodporúča. Môžu za to obavy z teroristických útokov, ktoré radikálne menia naše cestovateľské plány. Krajiny, ktoré sú odkázané na turizmus to pocítia.

Fountains 264365_960_720.jpg

Tunisko, Turecko a Egypt patria k obľúbeným destináciám u väčšiny Slovákom. Kvôli teroristickým útokom a vydaným výstrahám sa výrazne zvýšil stupeň výstrahy a preto sa treba vyhýbať konkrétnym oblastiam či miestam a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny.

Aswan 105768_960_720.jpg

Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča cestovať do Sýrie, Jemenu, Iraku, Afganistanu či Sudánu. Samozrejme, že tam vycestovať môžete, no len na vlastné riziko. Krajiny, ktoré sú pre Slovákov stále pomerne neznáme, no hlavne bezpečné sú rozhodne Arménsko a Gruzínsko.

Georgia 988672_960_720.jpg
Gruzínsko je pre Slovákov stále neobjavenou krajinou pixabay.com

Obľúbené Chorvátsko či Bulharsko sú aj naďalej považované za bezpečné dovolenkové destinácie a riziko útokov je v nich veľmi nízke. Taktiež Portugalsko či slnečný ostrov Malta patria na zoznam miest, kde sa nemusíte báť vycestovať.

Comino 1138556_960_720.jpg
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať