Februárové festivaly v juhovýchodnej Ázii

The Perfume Pagoda at Hanoi in Vietnam
Huong Son, My Duc, Hanoi - November 24, 2019: Tempel of the Perfume Pagoda at Hanoi in Vietnam Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Február v juhovýchodnej Ázii ožíva s množstvom kultúrnych a náboženských festivalov, ktoré odzrkadľujú bohatú mozaiku tradícií regiónu. Od vietnamského Tet Nguyen Dan cez  Makha Bucha v Thajsku až po Púť k Parfumovej pagode vo Vietname. Objavuj čaro juhovýchodnej Ázie vo februári, vďaka miestnej kultúre.

Tet Nguyen Dan – Vietnam

Vietnamský Tet Nguyen Dan, často len skrátene Tet, je najdôležitejším a najvýznamnejším sviatkom vo Vietname, oslavujúcim príchod lunárneho nového roka. V roku 2024, ktorý je rokom Draka, začína Tet oficiálne 10. februára, ale prípravy a oslavy trvajú oveľa dlhšie. Tet je časom pre rodinné stretnutia, pamiatku na predkov, očistenie domova, a tiež obdobím plným špecifických jedál ako sú Banh Chung alebo Banh Tet a rituálov zameraných na šťastie a prosperitu v nadchádzajúcom roku​​​​.

Kedy? 10. februára

Beautiful arch of paper lanterns in Vietnam.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Makha Bucha – Thajsko

Makha Bucha je jeden z najposvätnejších buddhistických sviatkov v Thajsku, pripadajúci na plný mesiac tretieho lunárneho mesiaca, čo je zvyčajne vo februári. V tento deň si ľudia pripomínajú Buddhovo učenie. Thajci oslavujú Makha Buchu navštevovaním chrámov, meditáciou, účasťou na procesiách so sviečkami a darovaním almužny. Tieto aktivity symbolizujú túžbu po mieri, obnove a duchovnom raste.

Kedy? 24. februára

Buddha Meditating
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Púť k Parfumovej pagode – Hanoj, Vietnam

Parfumová pagoda je pôsobivý komplex budhistických chrámov, ktorý sa nachádza neďaleko Hanoja. Legenda hovorí, že toto miesto vzniklo pred 2 000 rokmi, keď tu začal meditovať budhistický mních. Toto nádherné miesto je miestom náboženského festivalu, ktorý sa začína 15. februára a pokračuje počas celého marca. Počas tohto podujatia sa tisíce pútnikov vydávajú k svätyniam postaveným v jaskyniach v horách, aby sa modlili za prosperitu v nadchádzajúcom roku.

Kedy? 15. februára

The Perfume Pagoda and Temple in Vietnam
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom