Ďaleká Ázia: Skryté poklady Vietnamu

Aerial view of “ Ban Gioc “ waterfall, Cao Bang, Vietnam. “ Ban Gioc “ waterfall is one of the top 10 waterfalls in the world.
Aerial view of “ Ban Gioc “ waterfall, Cao Bang, Vietnam. “ Ban Gioc “ waterfall is one of the top 10 waterfalls in the world. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vietnam je krajina plná kontrastov a prírodných krás, ktorá dokáže každého návštevníka ohromiť svojou rozmanitosťou. Od hlučných metropolí až po pokojné vidiecke oblasti, Vietnam ponúka nespočetné množstvo miest, ktoré sa oplatí objaviť. V tomto článku sa dočítaš o miestach, ktoré možno nie sú na prvých stránkach cestovateľských sprievodcov, ale svojou jedinečnosťou a krásou si zaslúžia tvoju pozornosť.

Horská dedina Sapa

Sapa je mesto ležiace v severovietnamských horách, je známa svojimi terasovitými ryžovými poliami a malebnými horskými domčekmi. Toto miesto je domovom niekoľkých etnických menšín, vrátane H’mong, Dao a Tay, ktoré si zachovali svoje tradičné zvyky a spôsoby života. Môžeš tu spoznať autentický život miestnych obyvateľov, vychutnať si túry po okolitých horských chodníkoch a nechať sa unášať nádhernými výhľadmi, ktoré Sapa ponúka.

Terraced rice field in Mu Cang Chai, Vietnam
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Ostrov Phu Quoc

Phu Quoc, najväčší vietnamský ostrov, sa nachádza v Thajskom zálive a je pravým rajom pre milovníkov pláží a pokojnej dovolenky. S jeho krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a nádhernými západmi slnka. Ostrov je ideálnym miestom pre odpočinok a relax. Phu Quoc je tiež známy výrobou rybej omáčky a pestovanie čierneho korenia, takže máš jedinečnú príležitosť ochutnať a zakúpiť lokálne produkty najvyššej kvality.

The Starfish beach, Rach Vem village, Phu Quoc island, Vietnam
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Historické mesto Hoi An

Hoi An, zachovalé staré mesto zapísané v UNESCO, je ako živá pohľadnica. Toto magické mesto je najviac očarujúce večer, keď sa v ňom rozsvieti tisíce farebných lampášov. Návštevníci sa tu môžu prechádzať úzkymi uličkami, obdivovať starobylú architektúru, vychutnávať si vietnamskú kuchyňu v lokálnych reštauráciách alebo si jednoducho užívať romantickú atmosféru na brehu rieky Thu Bon.

Hoi An ancient town which is a very famous destination for tourists.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Ba Be Národný Park

Ba Be Národný Park, skrytý klenot severovýchodného Vietnamu, je domovom úchvatného Ba Be jazera – najväčšieho prírodného sladkovodného jazera v krajine. Obklopený hustými pralesmi a vápencovými horskými formáciami, tento park ponúka nezabudnuteľné scenérie a bohatú biodiverzitu. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorí tu môžu objavovať rozmanité ekosystémy, od jazier a riek až po podzemné jaskyne a vodopády.

Akciové letenky do Vietnamu nájdeš TU 👈

Landscape of Vu Cung at Tam Coc National Park.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom