Čarovné Kysuce: Okúste tradičné pokrmy na festivale vo Vychylovke

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Steam locomotive in forest railways.
Steam locomotive in forest railways from village Vychylovka in the Kysuce region, Slovakia, Europe. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Kysuce, región ukrytý medzi zelenými vrcholmi severného Slovenska, ponúka viac než len nádherné scenérie. Tento kút Slovenska je domovom bohatej kultúry, ktorá sa odráža v jedinečnej ľudovej architektúre a vynikajúcej tradičnej kuchyni. Kysuce sú ideálnym cieľom pre milovníkov kulinárskej turistiky.

Tradičné dobroty vo Vychylovke

Počas návštevy Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke máte možnosť zažiť minulosť na vlastnej koži. Návštevníci tu môžu spoznať nie len fascinujúci kus slovenskej histórie, ale aj ochutnať tradičné dobroty, ktoré boli kedysi dennou súčasťou života na Kysuciach. Tunajšie gazdinky, vždy vedeli, ako z mála vyčarovať neobyčajné lahôdky.

 www.kysuckemuzeum.sk
www.kysuckemuzeum.sk

Najlepší čas na návštevu?

Druhá júlová nedeľa, je časom, kedy sa v Múzeu kysuckej dediny koná výnimočné podujatie. Dňa 14. júla 2024, od 10:00 do 16:00, sa tu uskutoční festival, na ktorom skúsené kuchárky v jednotlivých objektoch múzea budú pripravovať tradičné kysucké jedlá.

Návštevníci majú jedinečnú príležitosť ochutnať pokrmy ako je kapustová polievka s fazuľou, chlieb s masťou a cibuľou alebo podlesníky pripravené na historických peciach – a to všetko bezplatne.

 www.kysuckemuzeum.sk
www.kysuckemuzeum.sk

Tradície a hudba v jednom spojení

Kulinársky festival je doplnený aj ľudovou hudbou Starejší z Novej Bystrice, ktorá bude od 14:00 spríjemňovať atmosféru podujatia.

Kultúrny program si návštevníci môžu spestriť aj jazdou na Historickej lesnej úvraťovej železnici, ktorá je zachovanou časťou bývalej Kysucko- oravskej lesnej železnice. Súčasťou programu sú aj tematické výstavy, ako Ornament alebo Vlaky s vôňou dreva.

Kysuce nie sú len regiónom, ktorý sa môže pochváliť krásnou prírodou, ale sú miestom, kde sa história prelína s gastronómiou a kultúrou. Pre milovníkov prírody, histórie a dobrého jedla, Kysuce ponúkajú nezabudnuteľný zážitok, ktorý rozpráva príbeh regiónu nielen slovami, ale aj chuťami.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať