Akvaparky na Slovensku zahajujú letnú sezónu: Môžete sa tešiť na bohatý program

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slide in water park
woven together three pipes in the aquapark Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

S nadchádzajúcim predĺženým víkendom a teplotami stúpajúcimi až k 31°C sa slovenské aquaparky, kúpaliská a plavárne tešia na vrchol letnej sezóny. Pripravené sú rôzne atrakcie, kultúrne podujatia a jubilejné oslavy, ktoré lákajú domácich aj zahraničných návštevníkov.

Aquaparky chystajú veľkolepé podujatia

Aquaparky na Slovensku hlásia príchod leta veľkolepými oslavami a atrakciami. Thermalpark Šírava oslavuje desiatu sezónu radom kultúrnych podujatí na východe Slovenska. Vodný park Bešeňová uviedol svoju letnú sezónu koncertom populárnej kapely IMT Smile konaným 22. júna.

Tatralandia sa chystá na veľkú narodeninovú párty s rapperom Kalim plánovanú na 5. júla, zatiaľ čo Termálne kúpalisko Podhájska oslavuje svoje 51. výročie koncertom kapely Gladiátor. Popradské Aquacity organizuje  oslavy 20. výročia svojej prevádzky v dňoch od 5. do 7. júla.

V Novolandii v Rapovciach pribudol nový tobogán, Aquapark Senec otvoril nový detský bazén a v meste Veľký Meder sa pripravujú koncerty a filmové premietania.

Little girl on water slide at aquapark during summer holiday
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Návštevnosť rastie

Podľa údajov Slovenskej asociácie aquaparkov, kúpalísk a plavární (SAAKP) sa návštevnosť týchto zariadení v prvých šiestich mesiacoch roku 2024 zvýšila o 8% v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

S blížiacim sa letom sú predbežné rezervácie ubytovania na júl na úrovni 77%, zatiaľ čo na august predstavujú 54%. „Očakávame mierne zvýšenie návštevnosti oproti roku 2023, pričom významnú úlohu hrá stabilné a priaznivé počasie,“ vysvetľuje Gabriel Somogyi, prezident SAAKP.

Zábava pre každého

Leto na Slovensku neprináša len príjemné počasie a vodné radovánky, ale aj bohatý kultúrny program. Od animácií a koncertov po nové vodné atrakcie a tobogány, slovenské aquaparky investujú do vylepšení, ktoré zabezpečia zábavu pre všetky vekové kategórie.

Aqua park open air water facilities, Antalya, Turkey
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

Zvýšenie kapacít

V reakcii na rastúci dopyt sa prevádzkovatelia zameriavajú na rozšírenie svojich služieb. Vodný park Bešeňová napríklad premenil hotelový blok na luxusné apartmány „Pamukkale“, zatiaľ čo kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch rozšírilo svoje ubytovacie kapacity o 60 osôb vďaka modulovým domom. Podobné rozšírenia ubytovacích kapacít hlásia aj ďalšie zariadenia po celom Slovensku.

Ceny vstupného kúpalísk a aquaparkov sa odvíjajú od lokácie, vybavenosti, množstva bazénov či atrakcií i ponuky
služieb. Každý návštevník si vyberie podľa svojich možností z cien v rozmedzí od 8 do 39€.

https://www.besenova.com
https://www.besenova.com

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať