Český premiér Fiala ostáva šéfom strany ODS, na kongrese predstavil hlavné priority svojej vlády

Petr Fiala
Český premiér Petr Fiala. Foto: SITA/AP

Českého premiéra Petra Fialu v sobotu opätovne zvolili za predsedu Občianskej demokratickej strany (ODS). V tajnej voľbe na kongrese strany získal 510 z 510 platných hlasov delegátov.

Fiala určil priority strany

Fiala, ktorý je predsedom ODS od januára 2014, bol jediným kandidátom, pričom mal nomináciu zo všetkých 14 krajov. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

V prejave pred znovuzvolením Fiala predstavil priority pre nasledujúce dva roky, z ktorých jednou je zvládnutie vlny utečencov z Ukrajiny. Česko tiež podľa neho musí byť dôležitým hráčom na medzinárodnej scéne.

Opozícia rozdeľuje spoločnosť

Zároveň avizoval, že jeho vláda predstaví päťročný projekt, ktorého cieľom bude zaistenie energetickej bezpečnosti krajiny.

„Nasledujúce dva roky nebudú pre nikoho z nás jednoduché. Naša vláda bude musieť veľmi tvrdo pracovať, aby sme týmto obdobím medzinárodnej nestability a hospodárskej krízy prešli čo možno najlepšie. Áno, bude nás to bolieť,“ uznal premiér.

Fiala tiež skritizoval opozíciu za zneužívanie ruskej agresie. Cielene podľa neho rozdeľuje spoločnosť a snaží sa len získať „politický kapitál“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petr Fiala
Firmy a inštitúcie ODS Občianska demokratická strana