Cavendish zľavil zo svojich finančných nárokov aj ega a s tímom Deceuninck – Quick Step bude jazdiť ešte jeden rok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mark Cavendish
Britský cyklista Mark Cavendish v drese belgického tímu Deceuninck - Quick Step. Foto: archívne, SITA/AP

Britský šprintér Mark Cavendish bude súčasťou cyklistického tímu Deceuninck – Quick Step aj v budúcej sezóne.

Dohoda o predĺžení spolupráce o jeden rok sa zrodila po dlhých týždňoch rokovaní a neistoty, keď šéf najúspešnejšieho družstva ostatných sezón vyzval držiteľa zeleného dresu z Tour de France, aby zľavil z finančných požiadaviek aj svojho ega.

Vyrovnal rekord Eddyho Merckxa

„Uplynulý cyklistický rok bol fenomenálny. Podpora tímu bola úžasná a veľmi som si to celé užíval. Veľmi sa už teším na to, že tieto výnimočné chvíle budú pokračovať aj najbližších 12 mesiacov,“ uviedol Mark Cavendish.

Tento rok bol práve 36-ročný Cavendish nečakané tromfové eso tímu Deceuninck – Quick Step v rýchlych etapových koncovkách na Tour de France.

V pozícii pôvodne náhradníka vyhral štyri etapy a stal sa aj držiteľom zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže.

V počte víťazných etáp na „Starej dáme“ vyrovnal historický rekord belgickej legendy Eddyho Merckxa.

Tráva inde nebude zelenšia

Rýchlik z Ostrova Man si predtým obliekal dres belgickej superstajne v rokoch 2013 – 2015.

Tento rok sa stal opäť členom „Vlčej svorky“ s platom, ktorý je len zlomkom z jeho niekdajších príjmov, keďže mal za sebou tri chabé sezóny bez etapového triumfu. V tom všetkom mu podal pomocnú ruku Lefevere.

Lenže 66-ročný Belgičan britskému šprintérovi zároveň odporučil, aby prehodnotil svoje finančné nároky, lebo sám vie, že nikde inde nebude tráva zelenšia ako práve u jeho súčasného zamestnávateľa.

Nesmie sa preceňovať

„Nemal by preceňovať svoju trhovú hodnotu a žiť z úspechov na Tour de France. Vychádzame z jednoduchého predpokladu, že si chceme udržať Marka vo svojom tíme. Nesmie však sám seba nadhodnocovať tak, ako to robí,“ uviedol Lefevere ešte v septembri tohto roku.

Aktuálne po podpise zmluvy ho pochválil za charakter a tímové cítenie.

„Celý svet vidí ako Mark víťazí, ale už nevidí jeho zanietenie, s akým povzbudzuje všetkých v družstve k lepším výkonom. Je nositeľom tímového ducha. V pretekoch zväčša on ako prvý dvíha ruky nad hlavu, zároveň však ako prvý vie zhodnotiť, aký veľký podiel na jeho úspechoch majú tímoví spolujazdci,“ skonštatoval Lefevere.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mark CavendishPatrick Lefevere