V snahe zabrániť preťaženiu kapacít na jednotkách intenzívnej starostlivosti Rakúsko stále bojuje s časom, upozornil minister zdravotníctva Rudolf Anschober.
O dotáciu môžu požiadať len podnikatelia zasiahnutí prvou vlnou pandémie, no ministerstvo robí všetko pre to, aby mohli o dotácie žiadať aj tí, ktorých zasiahla druhá vlna.
V Martine sa pokúšali zvýšiť poplatok už vlani, keďže na služby súvisiace s vývozom a skládkovaním odpadu mesto doplácalo z rozpočtu 790-tisíc eur navyše.